گروه: خبر اصلی
تاریخ: ۱۰:۰۱ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
افزایش قیمت لوازم خانگی اجتناب ناپذیر است

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: الان مد شده که همه از کالای ایرانی و لزوم حمایت از آن صحبت می‌کنند این در حالی است که همین کالا مواد اولیه خود را از خارج و با قیمت دلار تهیه می‌کند. حتی برای خرید ورق از فولاد اصفهان باید برویم در بورس کالا این مواد را […]

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: الان مد شده که همه از کالای ایرانی و لزوم حمایت از آن صحبت می‌کنند این در حالی است که همین کالا مواد اولیه خود را از خارج و با قیمت دلار تهیه می‌کند. حتی برای خرید ورق از فولاد اصفهان باید برویم در بورس کالا این مواد را تهیه کنیم که مسلما این بورس نیز تحت نوسانات قیمت دلار است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، فریدون نصیری در خصوص تاثیرگذاری قیمت دلار بر روی این صنف گفت: فعلا زود است برای تغییرات قضاوت کنیم اما پیش بینی من این است که با توجه به بالا رفتن قیمت دلار، افزایش مالیات و افزایش قیمت آب و برق و همچنین حقوق کارگران شاهد یک افزایش حداقلی در لوازم خانگی باشیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه تهران ادامه داد: الان مد شده که همه از کالای ایرانی و لزوم حمایت از آن صحبت می‌کنند این در حالی است که همین کالا مواد اولیه خود را از خارج و با قیمت دلار تهیه می‌کند. حتی برای خرید ورق از فولاد اصفهان باید برویم در بورس کالا این مواد را تهیه کنیم که مسلما این بورس نیز تحت نوسانات قیمت دلار است.

وی در خصوص پیش بینی خود مبنی بر افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: من فکر می‌کنم در آینده شاهد افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت‌ها باشیم هر چند اگر تولیدکننده‌ای این افزایش قیمت‌ها را نداشته باشد این رضایت وی از بازار نیست بلکه آن تولیدکننده به دنبال حفظ بازار است تا بیش از این وضعیت خراب نشود.

نصیری تصریح کرد: بازار لوازم خانگی دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد ا

پاسخی بگذارید