گروه: خبر اصلی
تاریخ: ۱۱:۱۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
گوشت گوسفندی گران شد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، با بیان اینکه قیمت این کالا طی دو هفته اخیر، ۲ هزار تومان گران شده است، گفت: پیش‌بینی کاهش قیمت برای روزهای آینده نداریم. پایشگر- علی اصغر ملکی اظهار داشت: طی دو هفته اخیر، گوشت گوسفندی در هر هفته، حدود ۱۰۰۰ تومان گران شده است و انتظار کاهش قیمت نیز نمی‌توانیم […]

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، با بیان اینکه قیمت این کالا طی دو هفته اخیر، ۲ هزار تومان گران شده است، گفت: پیش‌بینی کاهش قیمت برای روزهای آینده نداریم.

پایشگر- علی اصغر ملکی اظهار داشت: طی دو هفته اخیر، گوشت گوسفندی در هر هفته، حدود ۱۰۰۰ تومان گران شده است و انتظار کاهش قیمت نیز نمی‌توانیم داشته باشیم؛ چرا که درحال نزدیک شدن به روزهای پایانی سال هستیم و ذخایر دام رو به اتمام است، مصرف پروتئین افزایش پیدا می‌کند و با توجه به این موارد، دام زنده گران می شود که این امر بر روی قیمت گوشت تاثیر دارد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون، قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه برای مصرف کنندگان بین ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، با اشاره به اینکه واردات نیز مقداری با مشکل مواجه شده است، افزود: یکی از دلایل این امر، شرایط جوی بوده است.

ملکی درباره اینکه آیا بالا رفتن قیمت ارز نیز در اختلالاتی که در واردات گوشت قرمز بوجود آمده، موثر بوده است، گفت: بله، این امر نیز موثر بوده؛ مسئولان تنظیم بازار درحال پیگیری این مسائل هستند و قرار شده دولت یارانه‌ای را برای آن در نظر بگیرد تا قیمت بیش از این افزایش پیدا نکند.
تجارت نیوز

پاسخی بگذارید