گروه: خبر اصلی
تاریخ: ۱۰:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
بازار فرش دستباف در رکود مطلق است

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف با تاکید بر رکود حاکم بر این بازار گفت: اگر مالیات از بخش فروش فرش برداشته شود، سرمایه‌ای که وارد مشاغل کاذب و بخش غیرمولد شده، راهی صنعت فرش می‌شود. مرتضی عراقچی اظهارداشت: بازار داخلی فرش در حال حاضر در رکودی وحشتناک قرار دارد وعلت اصلی این موضوع هم آن […]

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف با تاکید بر رکود حاکم بر این بازار گفت: اگر مالیات از بخش فروش فرش برداشته شود، سرمایه‌ای که وارد مشاغل کاذب و بخش غیرمولد شده، راهی صنعت فرش می‌شود.

مرتضی عراقچی اظهارداشت: بازار داخلی فرش در حال حاضر در رکودی وحشتناک قرار دارد وعلت اصلی این موضوع هم آن است که صادرات ما در رکود است.

وی ادامه داد: حال اگر بازار صادرات هم کساد باشد، نتیجه آن می‌شود که بازار داخلی نیز درگیر رکود شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف قیمت بالا و گرانی را مهم‌ترین عامل دانست و افزود:عدم افزایش نرخ ارز همگام با تورم سال‌های اخیر از یک سو واز سوی دیگر افزایش هرساله حقوق کارمندان از سوی دولت موجب می‌شود سایرین نیز انتظار افزایش حقوق داشته باشند.

وی ادامه داد: برهمین اساس بافنده‌های ایرانی در طول سال‌های گذشته همواره حقوق بیشتری را مطالبه کرده‌اند که در نهایت میزان این دستمزدها به گونه‌ای بوده که امکان رقابت با کشورهایی مانند هند، افغانستان و یا چین وجود ندارد، چرا که دستمزد کارگران در این کشورها به مراتب کمتر است و به عنوان مثال در کشوری مانند هند کارگران به ازای یک وعده نهار، از صبح تا غروب فرش
می‌بافند.

پاسخی بگذارید