ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران
تاریخ: 18:22 :: 2020/03/25
تشکیل قرارگاه مرکزی و ستاد اصناف کشور برای مبارزه با کرونا/ جای خالی نماینده اصناف در ستاد ملی کرونا/ لزوم اختصاص وام های بدون بهره به اصناف/ درخواست پرداخت سهم کارفرما توسط دولت/  اقدام تحسین برانگیز علی انصاری در تجهیز «ایران مال» به ۳ هزار تخت بیمارستانی

نشست هماهنگی فعالیت واحدهای صنفی در شرایط ویروس کرونا و بررسی میزان خسارت وارده و راهکارهای تامین و جبران خسارات به صنوف صبح امروز با حضور ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور وعضوهیات رییسه اتاق اصناف ایران و تهران برگزار شد. ابراهیم درستی در این باره با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) […]

نشست هماهنگی فعالیت واحدهای صنفی در شرایط ویروس کرونا و بررسی میزان خسارت وارده و راهکارهای تامین و جبران خسارات به صنوف صبح امروز با حضور ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور وعضوهیات رییسه اتاق اصناف ایران و تهران برگزار شد.

ابراهیم درستی در این باره با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) مبنی بر این که «اصناف بازوان ستبر انقلاب هستند» بیان کرد: این نشست با هماهنگی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان و دبیر ستاد تنظیم بازار برگزار شد.

وی افزود: این نشست با حضور آقایان گلپور، گل‌گواهی و مهدوی به عنوان نمایندگان تام‌الاختیار قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، معاون بازرگانی داخلی و مرکز امور اصناف وزارت صمت برگزار شد. همچنین قاسم نوده‌فراهانی رئیس و خسرو ابراهیمی نیا نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران و جانشین سازمان بسیج اصناف کشور و برخی از روسای اتحادیه‌ها نیز در این نشست حضور داشتند.

نماینده وزیر صمت درهیات رییسه اتاق اصناف ایران تصریح کرد: با هر کدام از هیات رئیسه اتاق اصناف ایران هم در ارتباط هستیم. با توجه به این که در این زمان، شرایط رفت و آمد ممکن نیست از طریق ویدئو کنفرانس بیشتر کار خواهیم کرد و نقطه نظرات ما با هم به اشتراک گذاشته می‌شود.

درستی خبر داد: در این نشست، قرارگاه مرکزی و ستاد اصناف کشور برای مبارزه با کرونا در اتاق اصناف ایران تشکیل شد که مسئولیت این ستاد را قاسم نوده فراهانی بر عهده گرفتند و دبیرخانه این ستاد در اتاق اصناف ایران خواهد بود.

وی همچنین بیان کرد: این ستاد کمیته های مختلف نیز تشکیل داد. در نهایت مسئولیت دبیر و سخنگوی این ستاد هم به اینجانب محول گردید. کمیته اطلاع رسانی نیز با حضور روابط عمومی اتاق های اصناف ایران و تهران اخبار را رصد کرده و پوشش می‌دهند. وظایف این ستاد و کمیته ها اوایل هفته آینده تصمیم‌گیری و ابلاغ میگردد.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران تاکید کرد: اتاق‌های اصناف ۳۱ استان کشور نیز باید این ستاد را تشکیل دهند. در این راستا می‌توانند موضوعات را با ستاد اتاق اصناف ایران مطرح کنند. مصوبات و خروجی و عملکرد فعالیت ستاد کرونای اصناف در شهرستان‌ها باید به ستاد مرکزی کرونای اصناف در تهران جهت جمع‌بندی ارسال شود.

درستی تاکید کرد: جای نماینده اصناف در ستاد ملی مبارزه با کرونا خالی است و این در حالی است که نمایندگان اتاق‌های بازرگانی و تعاون در آن ستاد حضور دارند. اگر در ستاد ملی مبارزه با کرونا حضور داشته باشیم می‌توانیم درباره تامین بخشی از خسارت‌ها با دولت مذاکرات بهتری داشته باشیم. ما نیاز به وام‌هایی داریم که بهره نداشته باشند تا به اصناف زیان‌دیده کمک کنیم. در موضوع کارفرما و اجاره بهای واحدهای صنفی که استیجاری هستند، نیز بحث‌های زیادی داریم. من هم نماینده دولت هستم و هم نماینده اصناف و هم توصیه می‌کنم و هم تذکر می‌دهم که اگر نمی‌شود تمام سهم کارفرما را دولت بدهد دست کم باید ۵۰ درصد آن را بپردازد.

وی بیان کرد: در موضوع مالیات هم بحث‌های زیادی با دولت داریم و انتظار داریم عوارض شهرداری، بهای آب و برق بخشوده شوند. درباره مغازه های استیجاری نیز باید راهکاری اندیشیده شود. در کل، به دنبال بسته‌های حمایتی هستیم. ما همیشه در خط مقدم بودیم و حالا نیاز به همراهی بیشتری از دولت داریم.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران از اقدام تحسین برانگیز علی انصاری در تجهیز «ایران مال» به ۳ هزار تخت بیمارستانی، جهت رسیدگی به بیماران کرونایی تشکر کرد و از واکنش‌ مثبت برخی از کشور‌ها نسبت به این اقدام خبر داد.

وی با اشاره به وجود اماکن مشابه متعدد مذهبی، نظامی، ورزشی، صنفی و صنعتی و نمایشگاهی در تهران خواستار افزایش چنین اقداماتی شد و افزود: پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تا مدتی ادامه داشته باشد و حالا نباید به فکر سود باشیم. امروز وقت صدور بخشنامه و … نیست و مانند زمان جنگ تحمیلی، همه باید پای کار باشیم.

پاسخی بگذارید