علیرضا رضایی قهرودی  رئیس اتحادیه عطار، سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده تهران
تاریخ: 11:44 :: 2020/03/17
مردم فریب تبلیغات داروهای گیاهی را نخورند/شکایتی به طور رسمی از عطاری‌ها بابت فروش داروی کرونا گزارش نشده‌است

رئیس اتحادیه عطار، سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده تهران با توصیه مردم به اینکه فریب ادعاها و تبلیغات دروغین را نخورید؛  گفت:چین با آن همه عظمت و امریکا و کشورهای قدرتمند اروپایی از تولید داروی موثر در درمان کرونا عاجزند؛ پس چطور یک عطار می‌تواند واکسن ضد کرونا را کشف کند. معتقدم شنونده […]

رئیس اتحادیه عطار، سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده تهران با توصیه مردم به اینکه فریب ادعاها و تبلیغات دروغین را نخورید؛  گفت:چین با آن همه عظمت و امریکا و کشورهای قدرتمند اروپایی از تولید داروی موثر در درمان کرونا عاجزند؛ پس چطور یک عطار می‌تواند واکسن ضد کرونا را کشف کند. معتقدم شنونده نباید فریب این ادعاها و تبلیغات را بخورد.

علیرضا رضایی قهرودی  رئیس اتحادیه عطار، سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده تهران درباره ادعای برخی‌ها در فضای مجازی مبنی بر وجود داروی گیاهی برای درمان کرونا و فروش آن در عطاری‌ها اظهار داشت: چنین ادعایی را به ویژه مطالبی تحت این عنوان که در فضای مجازی منتشر می‌شود را تایید نمی‌کنیم و این موضوعات و انتشار و تبلیغ آن کاملا غیر قانونی است.

وی با تاکید بر اینکه عصر شکسته بندی به اتمام رسیده است، افزود: مردم نباید فریب تبلیغات مجازی که اساسا ریشه و منبع آن مشخص نیست و قطعا پشت پرده آن کلاه برداری سودجویان است را بخورند.

 رئیس اتحادیه عطار، سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده تهران اظهار داشت: تمام مردم دنیا موظف به اجرای دستورات وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی هستند و در ایران هم تنها منبع موثق برای اطلاع رسانی پروتکل مقابله با ویروس کرونا وزارت بهداشت و ستاد تعیین شده است.

وی گفت:‌ عطاری‌های معتبر و قدیمی و دارای پروانه کسب چنین تخلفاتی را انجام نمی‌دهند البته طبق قانون اجازه فروش گیاهان دارویی را دارند.

وی درباره نحوه نظارت بر واحدهای صنفی برای جلوگیری از این شایعات و تخلفات تاکید کرد: فقط دو بازرس داریم و نمی‌توانیم یک به یک به تمام عطاری‌ها سرکشی داشته باشیم و چنین نظارت گسترده‌ای را انجام دهیم. پلیس فتا باید نسبت به مهار و جلوگیری این تبلیغات در فضای مجازی اقدام و متخلفان را شناسایی کند.

 رئیس اتحادیه عطار، سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده تهران گفت: از مراجع ذی‌ربط خواهشمندیم که نهایت برخورد را با این متخلفان داشته باشند تا مال و جان مردم قربانی سودجویی عده‌ای در این شرایط نشود.

رضایی ادامه داد:‌ هنوز هیچ شکایتی به طور رسمی از عطاری‌ها بابت فروش داروی کرونا به ما گزارش نشده‌است که نسبت به برخورد با آن واحد صنفی اقدام کنیم.

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید