مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران
تاریخ: 13:13 :: 2020/02/26
به دنبال شیوع کرونا در ایران؛ مصرف آجیل و خشکبار افزایش یافت

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران از افزایش مصرف آجیل در وضعیت شیوع کرونا در کشور خبرداد. احمدی با اشاره به افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی تولید آجیل و خشکبار در سال جاری گفت: قیمت ها امسال مناسب تر از سال گذشته است و شاهد کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمتها و حتی […]

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران از افزایش مصرف آجیل در وضعیت شیوع کرونا در کشور خبرداد.

احمدی با اشاره به افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی تولید آجیل و خشکبار در سال جاری گفت: قیمت ها امسال مناسب تر از سال گذشته است و شاهد کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمتها و حتی کاهش ۷۰ درصدی قیمت پسته هستیم.

وی افزود: آجیل و خشکبار یک نوع داروی گیاهی است و مردم استفاده می کنند، در حال حاضر هم به خاطر شیوع کرونا در کشور مصرف آجیل و خشکبار افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار استان تهران یادآور شد: اعضای ما در این صنف تا آبان ماه بازار و فروش خاصی نداشتند لذا همچنان هم به دنبال مشتری اند و قیمتها هم تفاوتی نکرده اند.

این مقام مسئول استقبال مردم از بازار آجیل و خشکبار برای عید را مناسب و خوب پیش بینی کرد و گفت: بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه قیمت ها را آنالیز و اعضاء نیز هم قیمتها را رعایت می کنند.

احمدی با بیان اینکه عمده فروشان ما در سطح شهر و فاکتورهای آنها مشخصند و در صورت تخلف به تعزیرات معرفی می شوند عنوان کرد: مقدار سود آجیل فروش یا خرده فروش همان ۱۰ درصد است و اگر طبق فاکتورها بیشتر باشد تخلف محسوب می شود.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار استان تهران اظهار داشت: آجیل و خشکبار قیمت مصوبی ندارد و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.

احمدی در پایان گفت: ما حدود ۷۰ نوع پسته تولید می کنیم که در بین آنها جنس های اعلاء و ممتاز و معمولی هم داریم اما با توجه به نظارت ها کسی نمی تواند آجیل و خشکبار را به هر قیمتی عرضه کند.

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید