مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه صنف بارفرشان تهران
تاریخ: 11:10 :: 2020/02/19
ذخیره سازی کافی برای میوه های پرطرفدار عید انجام گرفته است/ سیب و پرتقال فراوان است و با قیمت مناسب عرضه می شود

رئیس اتحادیه صنف بارفرشان تهران با اشاره به ذخیره سازی کافی میوه های پرطرفدار در ایام نوروز اظهار داشت: امسال به برکت و لطف خدا و بارش های خوب، میوه های خوبی به بار آمده و تولیدات خوبی داریم، به طوریکه تولید تمامی میوه ها دو برابر شده و این خود، موجب فراوانی در بازار […]

رئیس اتحادیه صنف بارفرشان تهران با اشاره به ذخیره سازی کافی میوه های پرطرفدار در ایام نوروز اظهار داشت: امسال به برکت و لطف خدا و بارش های خوب، میوه های خوبی به بار آمده و تولیدات خوبی داریم، به طوریکه تولید تمامی میوه ها دو برابر شده و این خود، موجب فراوانی در بازار شده است.

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه صنف بارفرشان تهران افزود: تنها استان مازندران قریب به ۳ میلیون تن پرتقال تولید کرده در حالیکه سال قبل این رقم یک و نیم میلیون تن بوده است، لذا سیب و پرتقال هم فراوان است و هم با قیمت قیمت مناسب عرضه می شود، در همین رابطه ۳۰ هزار تن پرتقال و ۳۰ هزار تن سیب برای ایام نوروز ذخیره سازی شده است.

وی افزود: این ذخیره سازی توسط مباشران این حوزه (تعاونی باغداران) استان مازندران با نظارت اتحادیه و سازمان صنعت و معدن این استان انجام  و در سردخانه ها ذخیره شده است؛ البته در استان های دماوند- نقده- اشنویه و سمیرم نیز ذخیره سازی هایی انجام گردیده است.

دارایی نژاد اضافه کرد: البته با توجه به فراوانی زیاد این محصولات  از نظر اتحادیه نیازی به ذخیره سازی نیست؛ بطوریکه در تهران ۴ هزارتن پرتقال و ۳ هزار تن سیب داریم.

رئیس اتحادیه صنف بارفرشان تهران همچنین  بیان کرد: با شیوع بیماری کرونا در چین، برخی از کشورها برای تامین کمبود میوه های خود به جای چین از دیگر کشورها از جمله ایران جبران نمودند این کشورها عبارتند از هندوستان – پاکستان- عراق و روسیه، قابل توجه است که تنها در سه میوه واردات داریم که نارگیل- موز و آناناس است .

 

 

پاسخی بگذارید