ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران
تاریخ: 19:06 :: 2020/02/18
غرفه های نمایشگاههای بهاره تنها به واحد های صنفی دارای پروانه کسب واگذار می گیرد/ با تخلفات برخورد جدی می شود

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور در خصوص برگزاری نمایشگاههای بهاره گفت: اتاق اصناف واگذاری غرفه های نمایشگاههای بهاره را از طریق معرفی توسط اتحادیه های صنفی انجام میدهد و اتحادیه نیز غرفه ها را به افرادی می دهد که دارای پروانه کسب باشند. ابراهیم درستی با بیان اینکه بررسی و شناسایی غرفه داران برای […]

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور در خصوص برگزاری نمایشگاههای بهاره گفت: اتاق اصناف واگذاری غرفه های نمایشگاههای بهاره را از طریق معرفی توسط اتحادیه های صنفی انجام میدهد و اتحادیه نیز غرفه ها را به افرادی می دهد که دارای پروانه کسب باشند.

ابراهیم درستی با بیان اینکه بررسی و شناسایی غرفه داران برای اتاق اصناف مقدور و میسر است، تصریح کرد :در گذشته تخلفات عموما از سوی غرفه دارانی صورت گرفته که جزو واحد های صنفی دارای پروانه کسب نبوده اند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه سابقا عده ای دست فروش با هجوم به نمایشگاههای بهاره ثبت نام می کردند، تصریح کرد: مردم تنها از نمایشگاههای تعیین شده در ۵ نقطه پارک ارم، حکیمیه، بوستان ولایت، خاوران و مصلی تهران که در تاریخ ۱۴ لغایت ۲۳ اسفند برگزار میگردد، خرید کنند تا اتاق اصناف نیز قادر به پیگیری مشکلات و شکایات احتمالی باشد.

درستی با اعلام اینکه قیمت و پروانه کسب در غرفه های اعطایی از سوی اتاق اصناف کاملا مشخص است، افزود: هر متقاضی دارای پروانه کسب پس از تائید اتحادیه، مکلف است قیمت غرفه را به حساب اتاق اصناف واریز نماید و اگر جابجایی و واگذار به غیر صورت گیرد، غرفه دار در لیست سیاه قرار می گیرد و حتی این جریمه تا ابطال پروانه کسب پیش می رود.

وی گفت : کالاهای اساسی با نرخ مصوب در نمایشگاههای بهاره عرضه می‌شوند و این کالاها باید مرغوب باشد . همچنین مردم باید بدانند کالایی را که بصورت پلمپ شده خریداری می کند باید دقیقا مشابه نمونه موجود در غرفه باشد. بازرسان و کارشناسان اتاق اصناف و تعزیرات در نمایشگاه حضور دائمی دارند و از هر حیث سعی داریم از نظر امنیتی و کیفیت نمایشگاه بدرستی برگزار شود.

پاسخی بگذارید