حسین رواسی رئیس اتحادیه صنف طباخان تهران
تاریخ: 14:18 :: 2020/02/18
کمبود دام زنده موجب گرانی کله و پاچه شده است/دست واسطه کوتاه شود، قیمت ها مناسب و قدرت خرید مردم افزایش می یابد

رئیس اتحادیه صنف طباخان تهران با بیان اینکه کمبود دام زنده موجب گرانی کله و پاچه شده است گفت: اگر دست واسطه ها در این بازار کوتاه شود، قیمت ها مناسب و قدرت خرید مردم افزایش می یابد. حسین رواسی رئیس اتحادیه صنف طباخان تهران اظهار داشت: از اوایل دی ماه امسال مقرر گردید تا […]

رئیس اتحادیه صنف طباخان تهران با بیان اینکه کمبود دام زنده موجب گرانی کله و پاچه شده است گفت: اگر دست واسطه ها در این بازار کوتاه شود، قیمت ها مناسب و قدرت خرید مردم افزایش می یابد.

حسین رواسی رئیس اتحادیه صنف طباخان تهران اظهار داشت: از اوایل دی ماه امسال مقرر گردید تا دست برخی از واسطه ها کوتاه شود، حذف واسطه بر قیمت ها تاثیر بسزایی دارد و در صورت کوتاه شدن دستشان، قیمت ها مناسب و قدرت خرید مردم افزایش می یابد، کشتارگاه ها باید مسقیم با طباخان در ارتباط باشند نه اینکه برخی بین این دو قرار بگیرند و منفعت و سود جداگانه ببرند؛ چرا که این موضوع موجب افزایش قیمت می گردد.

رواسی در ادمه گفت: حذف واسطه کله و پاچه از معامله بین کشتارگاه ها تا واحد های صنفی منجر به این می شود که تنها افرادی بتوانند در این حیطه فعالیت داشته باشند که دارای پروانه کسب بوده و مجوز طباخی داشته باشند، که از دی ماه این واسطه کمتر شده است. این درحالی است که تولید کله و پاچه به جهت کمبود دام زنده موجب گرانی کله و پاچه شده است، و حدوداً از ۲۰ بهمن ماه مجدداً افزایش قیمت کله پاچه را داشته ایم و به سمت عید و تعطیلات که می رویم به نسبت تقاضا هم بیشتر می شود و ما باید بتوانیم تقاضا را پاسخگو باشیم. این موضوع همکاری و حمایت مسئولین ذیربط را می طلبد.

وی افزود: در حال حاضر یک دست کله و پاچه کامل با کیفیت خوب و قیمت منصفانه حدوداً بین ۱۵۰ هزار تومان تا ۱۶۰ هزار تومان عرضه می شود.

 

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید