ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک
تاریخ: 12:46 :: 2020/02/18
ورود پوشاک به کشور ممنوع است/ دیگر از تسهیلات ارزان‌قیمت خبری نیست/ تولیدکنندگان باید تسهیلات با نرخ بهره ۴ درصد دریافت کنند

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران گفت: دستورالعمل ساماندهی ورود برندهای خارجی پوشاک سال ۹۵ از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و اجرایی، و به واسطه همین دستورالعمل، ورود پوشاک به کشور ممنوع شد. ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در پاسخ به این سوال که  آیا جولان برندهای […]

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران گفت: دستورالعمل ساماندهی ورود برندهای خارجی پوشاک سال ۹۵ از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و اجرایی، و به واسطه همین دستورالعمل، ورود پوشاک به کشور ممنوع شد.

ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در پاسخ به این سوال که  آیا جولان برندهای خارجی همچنان فضا را برای تولیدکنندگان داخلی تنگ کرده است بیان کرد: دستورالعمل ساماندهی ورود برندهای خارجی پوشاک، سال ۹۵ از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و اجرایی، و به واسطه همین دستورالعمل، ورود پوشاک به کشور ممنوع شد.

شیرازی در جواب این پرسش که در حال حاضر مهم‌ترین مسائل و مشکلات تولیدکنندگان داخلی کدام است توضیح داد: کمبود پارچه، نخ و در کل دسترسی نداشتن به مواد اولیه از جمله مشکلات تولید‌کنندگان داخلی است.

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک ادامه داد: سال‌های گذشته تسهیلات ارزان با نرخ بهره پایین در اختیار تولیدکنندگان پوشاک قرار می‌گرفت که حالا از این تسهیلات و نبود نقدینگی، که در اصطلاح تنخواه ‌گردان تولیدکنندگان بود، خبری نیست.

شیرازی بیان کرد: در حال حاضر تسهیلات با نرخ ۱۸، ۲۲ و ۲۳ درصد در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد در حالی که این نرخ باید کمتر از چهار درصد باشد.

وی در باره فراهم بودن بستر لازم برای تولیدکننده گفت: تولیدکننده‌ای که قرار است با محصول خود به رقابت با انواع مشابه خارجی بپردازد باید بتواند هزینه‌های سربار خود را کاهش دهد؛ یکی از هزینه‌های سربار نرخ بالای تسهیلات است.

او در ادامه صحبت‌های خود گفت: بحث مالیات عوارض و نرخ بالای بهره‌ای که سازمان تامین اجتماعی از تولیدکنندگان می‌گیرد نیز از دیگر مشکلات تولیدکنندگان است؛ به نظر می‌رسد دولت باید نگاه ویژ‌ه‌ای به این بخش داشته باشد.

شیرازی در پایان گفت: با همه این مشکلاتی که به آن اشاره کردم باید این نکته بسیار مهم را یادآوری کنم که ظرفیت تولید پوشاک با تلاش تولیدکنندگان داخلی امسال در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

پاسخی بگذارید