سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران
تاریخ: 10:12 :: 2020/02/12
عرضه کم و نوسان قیمت ارز موجب بهم ریختگی بازار خودرو شده است

 رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران درباره دلیل گران شدن روزانه خودرو اظهار کرد: عرضه کم و نوسان قیمت ارز موجب بهم ریختگی بازار خودرو شده و به طور طبیهی قیمت ها افزایش می یابد. سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: زمانی که بازار جذاب می‌شود، صف تشکیل شده و […]

 رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران درباره دلیل گران شدن روزانه خودرو اظهار کرد: عرضه کم و نوسان قیمت ارز موجب بهم ریختگی بازار خودرو شده و به طور طبیهی قیمت ها افزایش می یابد.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: زمانی که بازار جذاب می‌شود، صف تشکیل شده و علاوه بر آنکه به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زند، کیفیت را کاهش می‌دهد.

وی افزود: در ادامه این روند زمانی که حتی این کالا با کاهش کیفیت هم برخورداد می شود مجددا مشتری دارد و خریدار  برای خرید مشتاق است، تولیدکننده با کنترل عرضه، قیمت بازار را در اختیار می‌گیرد؛ بنابراین به طور طبیعی قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

 موتمنی با بیان اختلاف ۲۰ تا ۴۵ میلیون تومانی تفاوت قیمت کارخانه و بازار در خودروهای پرتیراژ کمتر ۱۰۰ میلیون تومان، گفت: هر زمان که به هر دلیل عرضه به بازار کم شد، قیمت‌ها افزایش یافت. سال گذشته در همین  ایام تصمیم گرفتند که با فروش پنج درصد زیر حاشیه بازار، قیمت‌ها را متعادل کرده و از افزایش قیمت جلوگیری کنند؛ اما واقعا با این شیوه، قیمت خودرو متعادل و ارزان شد.
وی با تاکید بر اینکه علاوه بر عرضه کم، نوسان قیمت ارز نیز موجب بهم ریختگی بازار شده است، اظهار کرد: در حال حاضر خرید و فروش در بازار به دلیل نوسان نرخ ارز بسیار کم شده و دیگر نه فروشندگان چندان میل به فروش دارند و نه خریدار واقعی ریسک خرید را می‌پذیرد.

پاسخی بگذارید