با حضور رئیس و اعضای هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران
تاریخ: 13:24 :: 2020/01/27
نشست مشترک کمیسیون آموزش و پژوهش با کمیسیون نرخ گذاری اتاق اصناف تهران برگزار شد

نشست مشترک کمیسیون آموزش و پژوهش با کمیسیون نرخ گذاری اتاق اصناف تهران  به با حضور قاسم نوده فراهانی رئیس، خسرو ابراهیمی نایب رئیس دوم و حسین درودیان عضو هئیت رئیسه اتاق و اعضای هر دو کمیسیون  امروز دوشنبه  ۷ بهمن ۹۸ در محل برگزاری کمیسیون های این اتاق تشکیل شد. در این جلسه قاسم […]

نشست مشترک کمیسیون آموزش و پژوهش با کمیسیون نرخ گذاری اتاق اصناف تهران  به با حضور قاسم نوده فراهانی رئیس، خسرو ابراهیمی نایب رئیس دوم و حسین درودیان عضو هئیت رئیسه اتاق و اعضای هر دو کمیسیون  امروز دوشنبه  ۷ بهمن ۹۸ در محل برگزاری کمیسیون های این اتاق تشکیل شد.

در این جلسه قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران ضمن ابراز خرسندی از تعامل بین کمیسیون های اتاق گفت: مسلما تبادل افکار، استفاده از تجربیات همدیگر و تشریک مساعی بسیار ارزشمند بوده و چنین نشست هایی منتج به نتایج ارزشمند و مثبت برای مجموعه اصناف خواهد شد.

فراهانی تاکید کرد: کمیسیون ها مقوله بسیار مهم و حائز اهمیت برای کلیت مجموعه اصناف محسوب می شود ؛ چرا که نظرات و مصوبات کارشناسانه آنها  می تواند چراغ راهی برای هئیت رئیسه اتاق باشد تا مسائل و چالش های اصناف را به شکلی بهتر و کارآمدتر حل و فصل کند.

رئیس اتاق اصناف تهران افزود: کارآمدی و توسعه اصناف می تواند با عملکرد مطلوب و بهینه کمیسیون ها تضمین و تامین می شود؛ لذا هئیت رئیسه بنا بر وظیفه خود مصوبات کمیسیون ها را پیگیری می کند از سوی دیگر اعضای کمیسیون ها نیز باید در بررسی موضوعات مرتبط دقت نظر بیشتری اعمال نموده و کارها را به صورت تخصصی پیش برند.

در ادامه این جلسه با توجه به پیشنهاد کمیسیون نرخ گذاری برای تشکیل جلسه مشترک، حسین قدیانی رئیس کمیسیون نرخ گذاری طی سخنانی در علت برگزاری این جلسه گفت: از آنجا که وظیفه کمیسیون پژوهش بر اساس قانون، تحقیق و بررسی و مطالعه امور مربوط به حال و آینده اصناف می باشد و با توجه به اهمیت موضوع نرخ گذاری در میان صنوف مختلف و چالش های بسیار در این عرصه بر آن شدیم تا این جلسه را تشکیل دهیم.

رئیس کمیسیون نرخ گذاری با ارایه توضیحاتی در خصوص نحوه قیمت گذاری بر اساس سه اولویت تعریف شده در میان اصناف و صنوف مختلف گفت: متاسفانه در سه شکل قیمت گذاری برای صنوف مختلف با چالش ها و مشکلات بسیاری رو به رو هستیم که  اصناف را در بلاتکلیفی قرار داده است؛ لذا جا دارد با  کارشناسی،  مطالعه، همفکری و تشریک مساعی با یکدیگر نسبت به بهبود و رفع مشکلات در این خصوص اقدام نماییم  و در جهت خروج ۱۳۶ اتحادیه از بلاتکلیفی و تقسیم بندی نادرست گامی برداشته باشیم.

قدیانی تاکید کرد: اتاق اصناف تهران باید طی پروسه ای زمان بندی شده و برنامه ریزی متقن و دقیق با همکاری کمیسیون های مرتبط، نسبت به اولویت بندی و اصلاح تقسیم بندی ها و ضرایب سود اصناف اقداماتی را انجام دهد.

در این جلسه همچنین محمدباقر معتمد رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش با استقبال از پیشنهاد کمیسیون نرخ گذاری آمادگی اعضای کمیسیون متبوع خود را جهت هرگونه همکاری و بررسی و مطالعه اعلام داشت.

در این جلسه پس از ارایه نظرات و راهکارهای مختلف اعضای هر دو کمیسیون مقرر شد ایرادات و راهکارهای  پیشنهادی در ارتباط با مبحث قیمت گذاری از طریق همکاری دو کمیسیون جمع آوری و به هئیت رئیسه اتاق اعلام گردد.

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید