رسول شجری  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان کفش دست دوز
تاریخ: 10:52 :: 2020/01/26
با تولید۲۵۰ میلیون جفت کفش نیاز داخلی تامین می شود/تولیدکنندگان کفش دست دوز جای همه تولیدکنندگان خارجی را پرکرده اند

 رئیس اتحادیه تولیدکنندگان کفش دست دوز درباره میزان تولید کفش در داخل کشور گفت: در حال حاضر با تولید ۲۵۰ میلیون جفت کفش نیاز کفش در داخل تامین می شود. رسول شجری رئیس اتحادیه تولیدکنندگان کفش دست دوز با اشاره به اقداماتی که طی این سال ها برای رونق صنعت کفش انجام شده است، گفت: […]

 رئیس اتحادیه تولیدکنندگان کفش دست دوز درباره میزان تولید کفش در داخل کشور گفت: در حال حاضر با تولید ۲۵۰ میلیون جفت کفش نیاز کفش در داخل تامین می شود.

رسول شجری رئیس اتحادیه تولیدکنندگان کفش دست دوز با اشاره به اقداماتی که طی این سال ها برای رونق صنعت کفش انجام شده است، گفت: در هشت سال گذشته هشت دوره نمایشگاه کفش برگزار کرده ایم که علاوه بر تاثیر آن در پیشرفت صنعت و تکنولوژی و فناوری، تاثیر زیادی در بین کشورهای خارجی داشت و این تاثیرات تا جایی بود که ایتالیایی های شرکت کننده در نمایشگاه، کفش ایرانی را به عنوان سوغات به کشور خود بردند.

شجری با اشاره به اینکه تولیدکنندگان کفش دست دوز جای همه تولیدکنندگان خارجی را پرکرده اند، تصریح کرد: از نظر استاندارسازی هم مشکلی وجود ندارد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان کفش دست دوز درباره اقدامات حمایتی دولت برای این صنعت با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دو سال گذشته خلا مواد اولیه را تا حد امکان پرکرده است، گفت: در حال حاضر از نظر مواد اولیه اشباع هستیم.

وی درباره نیازهایی که شاغلان و صنعتگران در این حوزه به آنها نیاز دارند و تلاش بیشتر مسئولان را می طلبد نیز گفت: بازپرداخت تسهیلات از جمله مشکلات صنعت کفش است که نیاز داریم وزارت صمت نسبت به زمان بازپرداخت تسهلات اقدامات لازم را انجام دهند.

شجری درباره مشکلاتی که در این صنعت وجود دارد نیز گفت: با توجه به قیمت تمام شده بالای کفش مردم توان خرید با مالیات بر ارزش افزوده را ندارند در کنار این موضوع به دلیل رکود بازار میزان تولید کفش به نصف کاهش یافته است.

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید