حبیب اله بشارتی رئیس اتحادیه صنف آهن سازان تهران
تاریخ: 12:02 :: 2020/01/25
همواره از قانون تبعیت می کنیم/ ارایه خدمات باید بر اساس نوع و نرخ های تعیین شده انجام گیرد

رئیس اتحادیه صنف آهن سازان تهران  در خصوص نرخ خدمات اعضای اتحادیه گفت: قانون گذار در قانون، تصویب و اعلام درج قیمت و نرخ خدمات را جزو وظایف اتحادیه دانسته و اعلام و کنترل این وظیفه را تصریح داشته است؛ ما نیز همواره از قانون تبعیت می کنیم. حبیب اله بشارتی رئیس اتحادیه صنف آهنسازان […]

رئیس اتحادیه صنف آهن سازان تهران  در خصوص نرخ خدمات اعضای اتحادیه گفت: قانون گذار در قانون، تصویب و اعلام درج قیمت و نرخ خدمات را جزو وظایف اتحادیه دانسته و اعلام و کنترل این وظیفه را تصریح داشته است؛ ما نیز همواره از قانون تبعیت می کنیم.

حبیب اله بشارتی رئیس اتحادیه صنف آهنسازان تهران در این خصوص توضیح داد: در انواع کارها و فعالیت های صنفی این نوع تعیین قیمت ها برای تولیدکنندگانی که متاسفانه روزانه به دلیل تغییر نرخ انواع مواد اولیه مجبورند تا نرخ خدمات خود را تغییر دهند، متفاوت خواهد شد.

بشارتی اضافه کرد: کار نصب کانال کولر و انواع خدماتی که اعضای این اتحادیه به افراد می دهند، کاملاً متفاوت است بدین صورت که برخی در ارتفاعات، کولر را نصب می کنند و سختی کار آهن آنقدر زیاد است که گاها باید جان خود را در کف دست بگیرند، این از ظاهر کولر هایی که از ارتفاع آویزان هستند کاملاً مشهود است.

وی با اشاره به رسیدگی به شکایت شاکیان در نوع خدمات  تاکید کرد: اگر شکایت از واحد صنفی با پروانه کسب این اتحادیه باشد، اتحادیه با اعزام کارشناس به محل، نوع تخلف را بررسی و در صورتی که تشخیص داده شود ایراد از متشاکی است به شاکی خسارت وارد شده را پرداخت می کند.

بشارتی با اشاره به نرخ خدمات اعضای اتحادیه در ادامه افزود: قانون گذار در قانون، تصویب و اعلام درج قیمت و نرخ خدمات را  جزو وظایف اتحادیه دانسته و اعلام و کنترل این وظیفه را تصریح داشته است، ما نیز همواره از قانون تبعیت می کنیم؛ البته در انواع کارها و فعالیت های صنفی این نوع تعیین قیمت ها برای تولید کنندگانی که متاسفانه روزانه به دلیل تغییر نرخ انواع مواد اولیه مجبورند تا نرخ خدمات خود را تغییر دهند، متفاوت خواهد شد.

وی در خصوص تاریخچه اتحادیه گفت: این اتحادیه در سال ۱۳۲۵ آغاز به کار کرد؛ اما اساسنامه آن به سال ۱۳۴۱ تنظیم و رسمیت یافت، در حال حاضر دارای ۵۵۰ عضو با پروانه کسب است که در ۱۱ رسته مشغول فعالیت هستند همچنین اتحادیه با تشکیل پنج کمیسیون که بازرسی و شکایات نیز جزو آنهاست به کارهای روزمره اتحادیه رسیدگی می کند.

 

 

برچسب ها: , ,

پاسخی بگذارید