ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران
تاریخ: 9:48 :: 2020/01/21
اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف شد

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران از حذف مالیات بر  ارزش افزوده صنف طلا خبر داد و گفت: این لایحه ممکن است از اوایل سال ۹۹ اجرایی شود. ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران از حذف مالیات بر ارزش افزوده صنف طلا خبر داد گفت: مصوبه امروز مجلس […]

ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران از حذف مالیات بر ارزش افزوده صنف طلا خبر داد گفت: مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در رابطه با لایحه اصلاح مالیات بر ارزش افزوده اصل طلا، جواهر و پلاتین حاکی از حذف مالیات بر ارزش افزوده است. البته تا زمانی که این لایحه به بخشنامه تبدیل شود و به دست مجریان برسد قدری زمان بر است.
محمدولی افزود: تا زمانی که این لایحه بخشنامه نشود، قابل اجرا نیست. در حقیقت این لایحه ابتدا باید از مجلس به شورای نگهبان برود و مجدد از مجلس به دولت ابلاغ شود. ممکن است این لایحه از ابتدای سال ۱۳۹۹ جنبه اجرایی به خود بگیرد.
او اظهار کرد: در حال حاضر هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۹۴ هزار تومان است. این مالیات از این پس از اصل طلا حذف می شود. متولیان صنفی از زمان اجرای این قانون مکلف هستند هفت درصد سود به همراه اجرت طلا که ممکن است هر طلا بین ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان اجرت داشته باشد، در زمان خرید از مردم اخذ کنند. با این شرایط متولیان صنفی نیز هر سه ماه یکبار موظف هستند که با سازمان امور مالیاتی تسویه حساب کنند.
محمدولی با اشاره به آخرین قیمت انواع سکه گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و ۸۷۸ هزار تومان، سکه طرح قدیم به قیمت چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۴۷۰ هزار تومان ، ربع سکه به قیمت یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و سکه گرمی هم به قیمت ۹۳۰ هزار تومان خرید و فروش می شود. قیمت هر انس جهانی طلا هم امروز یک هزار و ۵۶۰ دلار است که نسبت به هفته گذشته روند کاهشی داشته است.

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید