در راستای کمک رسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان
تاریخ: 10:50 :: 2020/01/15
ستاد مدیریت بحران اتاق اصناف تهران تشکیل شد

ستاد مدیریت بحران اتاق اصناف تهران در راستای هماهنگی بیشتر فی مابین اتاق اصناف تهران، اتحادیه های صنفی و بسیج اصناف برای کمک رسانی به سیل زدگان اخیر سیستان و بلوچستان با حضور نایب رئیس دوم اتاق، رئیس بسیج اصناف تهران و جمعی از روسای اتحادیه های صنفی امروز چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ در محل […]

ستاد مدیریت بحران اتاق اصناف تهران در راستای هماهنگی بیشتر فی مابین اتاق اصناف تهران، اتحادیه های صنفی و بسیج اصناف برای کمک رسانی به سیل زدگان اخیر سیستان و بلوچستان با حضور نایب رئیس دوم اتاق، رئیس بسیج اصناف تهران و جمعی از روسای اتحادیه های صنفی امروز چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ در محل این اتاق تشکیل شد.

در این جلسه خسرو ابراهیمی نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران با ابراز تاسف و تاثر از بروز سیل در استان سیستان و بلوچستان و همدردی با تمام سیل زدگان تاکید کرد: اصناف همیشه بازوان و سربازان ملت و کشور بودند و این بار نیز به مانند همیشه از هیچ کمک نقدی و غیر نقدی برای کمک و امدادرسانی کوتاهی نخواهد کرد.

ابراهیمی تصریح کرد: هیچ اتفاق و حادثه دیگری نمی تواند تفکر و انگیزه ما را نسبت به امدادرسانی و دستگیری از هموطنان آسیب دیدمان در هر برهه و مکانی از بین ببرد؛ لذا این بار نیز همه اتحادیه های صنفی در کنار اتاق اصناف تهران پای کار هستند و از هر آنچه که در توان دارند مضایقه نخواهند کرد.

او به اهمیت مدیریت بحران قبل از وقوع بحران اشاره کرده و افزود: باید همه ما و همه مسئولان با توجه به اقلیم طبیعی کشورمان در آمادگی کامل باشیم تا به محض وقوع حادثه ای در ساعات اولیه اقدامات مورد نیاز را انجام دهیم؛ لذا در این راستا باید «صندوق بحران» را راه اندازی کنیم تا با ذخیره‎سازی در آن به هنگام نیاز آمادگی لازم را داشته باشیم.

همچنین سرهنگ طلوعی رئیس سازمان بسیج اصناف تهران در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از تمام زحمات و کمک رسانی های اصناف در شرایط بحرانی و مورد نیاز گفت: اصناف دارای پتانسیل و ظرفیت های بسیاری در بحث کمک رسانی و انجام کارهای خیر به لحاظ روحی، روانی و مادی و معنوی دارند که نیازمند یک مدیریت و تعریف متقن و مدونی می باشد که در لحظات حساس با آمادگی کامل به فعلیت در آید.

سرهنگ طلوعی بیان کرد: باید زیرساخت های مورد نیاز در مسیر رساندن بموقع این کمک ها و امدادرسانی ها با مدیریت و برنامه ریزی خود اصناف و به نام اصناف انجام بگیرد.

در این جلسه همه روسای اتحادیه های صنفی حاضر ضمن ارایه گزارشی از برخی کمک های انجام شده توسط اتحادیه ها و اعضای صنف متبوع خود آمادگی کامل خود را جهت مشارکت بیشتر برای امدادرسانی و کمک به مناطق سیل زده در کنار اتاق اصناف اعلام داشتند.

ارسال وسایل گرمایشی- کنسروجات- آب- پتو- کف کش- پلاستیک- نان- لوازم بهداشتی- کفش- پوشاک، چادر و کمک های نقدی از جمله اقلام تهیه شده توسط اتحادیه های صنفی بود که در این جلسه روسای اتحادیه های صنفی به آن اشاره کردند.

در جریان این جلسه همچنین مقرر شد شماره حسابی از سوی اتاق اصناف تهران برای واریز کمک های نقدی اصناف اعلام گردد.

پاسخی بگذارید