مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران
تاریخ: 13:01 :: 2020/01/14
اصناف در حوزه لوازم خانگی متعهد هستند/واردات کالاهای لوازم خانگی باید به صورت کنترل شده و هوشمند، آزاد شود

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران با تاکید بر تعهد اصناف در این حوزه گفت: واردات هوشمند و کنترل شده لوازم خانگی باید آزاد شود و تولیدکنندگان برای تولید میزان دقیقی از کالاها تعهد خواهند داد. مرتضی میری بیان داشت: تا وقتی که تولیدکنندگان، بازار داخلی را اشباع کنند ما هیچ نیازی به واردات لوازم […]

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران با تاکید بر تعهد اصناف در این حوزه گفت: واردات هوشمند و کنترل شده لوازم خانگی باید آزاد شود و تولیدکنندگان برای تولید میزان دقیقی از کالاها تعهد خواهند داد.

مرتضی میری بیان داشت: تا وقتی که تولیدکنندگان، بازار داخلی را اشباع کنند ما هیچ نیازی به واردات لوازم خانگی نداریم.

وی از محاسبه دقیق میزان نیاز بازار و تولید داخل از طریق برگزاری همایش ها و نشست هایی با تولیدکنندگان خبرداد و گفت: تولیدکنندگان برای تولید میزان دقیقی از کالاها تعهد خواهند داد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران با بیان اینکه کالای قاچاق ۳۰ درصد بازار را تامین می کند افزود: اجرای طرح شناسه کالا از ۱۵ بهمن ماه توسط اتحادیه و سازمان های دیگر جلوی کالای قاچاق گرفته می شود بنابراین در چنین شرایطی یا تولیدکنندگان باید بازار را تامین کنند و یا اینکه اجازه واردات هوشمند داده شود.

وی با تصریح بر اینکه ظرفیت تولیدی در این حوزه کفاف نیاز بازار را نمی دهد گفت: در حال حاضر واردات کولر گازی به همین دلیل، قانونی و آزاد شد و دومین بحث ما با وزارت بازرگانی هم درخصوص واردات ماشین ظرفشویی است.

میری تأکید کرد: واردات برخی کالاهای لوازم خانگی باید به صورت کنترل شده و هوشمند آزاد شود.

 

برچسب ها: ,

پاسخی بگذارید