مرتضی میری رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی
تاریخ: 12:46 :: 2020/01/12
مطابق ماده ۶۵ قانون نظام صنفی؛ عدم درج قیمت خلاف قانون است

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی با تاکید بر لزوم درج قیمت برروی کالاهای مورد عرضه در واحدهای صنفی اظهار داشت: مطابق ماده ۶۵ قانون نظام صنفی؛ عدم درج قیمت خلاف قانون است و متخلف از آن جریمه می شوند. مرتضی میری رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: اگر در واحد صنفی برچسب قیمت […]

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی با تاکید بر لزوم درج قیمت برروی کالاهای مورد عرضه در واحدهای صنفی اظهار داشت: مطابق ماده ۶۵ قانون نظام صنفی؛ عدم درج قیمت خلاف قانون است و متخلف از آن جریمه می شوند.

مرتضی میری رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: اگر در واحد صنفی برچسب قیمت کالا استفاده نشود و تابلو نرخ دستمزد نیز در محل کسب نصب نگردد و یا اینکه قیمت ها به گونه ای نصب شود که قابل رویت برای مشتری نباشد در صورت بازرسی و عدم رعایت این ماده قانونی، واحد صنفی به پرداخت ۶۰ هزار تومان محکوم می شود.

وی در ادامه افزود: نصب برچسب را به تمامی واحدها صنفی خود اعلام داشته ایم و ضرورتا هفته ای یک بار این اعلام تکرار می گردد.

میری اضافه کرد: اتحادیه دارای سایت رسمی و کانال اختصاصی می باشد که اعلام نموده ایم، کالاها بایستی با قیمت گذاری مشخص به خریداران ارائه شود و فروشندگان از خرید و فروش بدون شناسه (قاچاق) خود داری نمایند.

پیشکسوت صنفی

ایرانی ، فقط کالای ایرانی بخر

محمد حسین رحیمی از پیشکسوتان صنف فروشندگان لوازم خانگی تهران، متولد ۱۳۲۹ در شهر تهران و دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه الکترونیک  در سال ۱۳۵۶ وارد کار و فروش لوازم خانگی شد.

لطفاً در رابطه با شروع فعالیت خود در این صنف بفرمایید.

از سال ۱۳۵۶ که شروع به فعالیت کردم در میدان انقلاب ابتدای خیابان آزادی فروشگاهی را با شراکت یکی از دوستان خریداری کردم و هنوز در همان فروشگاه مشغول فعالیت هستم.

چه محصولات و کالاهایی در واحد صنفی خود به فروش می رسانید؟

از آنجایی که کاملاً اعتقاد دارم که هر ایرانی باید از کالای ایرانی استفاده کند و به داشتن کالای ایرانی در خانه هود افتخار نماید بنابراین خودم همیشه تابستان ها به فروش  کالای کولر آبسال و زمستان ها به فروش بخاری نیک کالا مشغول هستم. هیچ گاه روش خود را تغییر نداده و هیچ علاقه ای به فروش کالای خارجی ندارم.

از چه سالی با اتحادیه و فعالیتهای آن آشنا شدید؟از سال ۱۳۶۲ وارد فعالیتهای سیاسی صنف شدم و به هیات مدیره شرکت تعاونی صنف ورود کردم و حدود ۱۲ سال در هیات مدیره شرکت تعاونی خدمت کردم افتخار دارم مدت ۹ سال است که جزء هیات مدیره اتحادیه لوازم خانگی هستم و در حقیقت حدود ۳۲ سال است که در صحنه سیاسی و اقتصادی صنف فعالیت دارم.

چرا بر خرید و فروش کالای ایرانی اصرار دارید؟

در ایران سازندگان و تولید کنندگان بسیار متبحر، خلاق، تلاشگر و دلسوز داریم که سال های عمر خود را در راه تولید برای ایران و ایرانی گذاشتند، تمام آنچه را که می خواستند برای یک زندگی مرفه داشتند؛ اما این سرمایه را صرف تولید در کشور خود کردند و در بسیاری از تولیدات با سرعت و موفقیت پیش رفتند، کیفیت محصولات و تولیدات شان نیز با کالاهای خارجی کاملاً رقابت می کرد و در حدی بود که به بسیاری از کشور های طالب، صادرات می کردند.

چند نمونه از کالاهایی که در ایران با موفقیت تولید می شد و یا می شود را نام ببرید.

انواع چرخ خیاطی- بخاری- تلویزیون- اجاق گاز- یخچال و فریزر- انواع لوازم کوچک برقی مانند اتو- هیتر- چرخ گوشت- کولر و ….که البته از زمانی که تحریم شدیم به این دلیل که برخی از قطعات این کالاها در خارج تولید و وارد می شد، خط تولیدشان نیز متوقف شد، در تولید و استقلال کشور و رونق اقتصادی، شدیداً نیازمند حمایت دولت هستیم، دولت باید از تولید کنندگانی که تمام تجربه، علم و عمر خود را در این راه سپری کرده اند حمایت نموده و با ایجاد شرایط هموار به رونق تولید کمک کند.

 

برچسب ها: , ,

پاسخی بگذارید