سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران
تاریخ: 10:31 :: 2020/01/12
خودروها را از مراکز شناسنامه‌دار بخرید/گرانی قیمت خودرو پایدار نیست

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: متاسفانه این روزها تعداد پرونده‌های شکایتی نسبت به خرید خودرو افزایش یافته است؛ لذا به مردم توصیه می‌کنیم خودروها را از مراکز شناسنامه‌دار خریداری کنند. سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو در روزهای آینده […]

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: متاسفانه این روزها تعداد پرونده‌های شکایتی نسبت به خرید خودرو افزایش یافته است؛ لذا به مردم توصیه می‌کنیم خودروها را از مراکز شناسنامه‌دار خریداری کنند.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو در روزهای آینده چه وضعیتی خواهد داشت؟ گفت: هفته گذشته به دلیل برخی موضوعات سیاسی قیمت دلار افزایش پیدا کرد و به دنبال آن نیز قیمت خودرو گران شد. قیمت دلار و همچنین عرضه بموقع از سوی خودروسازان دو عامل مهمی است که در کاهش یا افزایش قیمت خودرو اثرگذار است.

وی افزود: این روزها برخی فروشندگان در فضای مجازی قیمت برخی خودروها را غیرواقعی درج می‌کنند. همین موضوع می‌تواند جو روانی را در بازار بر هم زند. این در حالی است که از هفته گذشته تاکنون قیمت تمام خودروهای داخلی بین دو میلیون و ۵۰۰ تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گران شده است.

او اظهار کرد: پراید، پژو ۲۰۶، سمند و پژو ۴۰۵ خودروهایی هستند که ظرف یک هفته گذشته گران شده است. طی دو هفته گذشته پراید ۱۱۱ به قیمت ۵۵ میلیون تومان عرضه می‌شد اما حالا این خودرو بین ۵۶ تا ۵۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین طی دو هفته گذشته پراید ۱۳۱ نیز به قیمت ۴۹ میلیون تومان به مردم عرضه می‌شد که امروز قیمت این خودرو به ۵۲ میلیون تومان رسیده است. در عین حال پژو ۴۰۵ و پارس هم با افزایش قیمت سه میلیون تومانی به ترتیب به قیمت ۸۲ و ۱۰۶ میلیون تومان فروخته شده است.

موتمنی گفت: چنانچه عرضه از سوی خودروسازان به موقع باشد و همچنین قیمت ارز نوسانی نداشته باشد، این گرانی‌ها پایدار نیست و قیمت خودرو ارزان خواهد شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار کرد: متاسفانه این روزها تعداد پرونده‌های شکایتی نسبت به خرید خودرو افزایش یافته است؛ چرا که در این نوسان قیمت‌ها عده‌ای هستند که خودرو را وکالتی خریداری می‌کنند و بعد از تسویه حساب با فروشنده به سراغ تعویض پلاک می‌روند.

او در ادامه گفت: همین رویه باعث می‌شود که خریداران در زمان تعویض پلاک با برخی مشکلات شکایتی یا توقیف خودرو مواجه می‌شوند. توصیه ما به مردم این است که قبل از خرید خودرو بخشی از پول را امانی نگه دارند تا با برخی از این مشکلات مواجه نشوند. همچنین مردم باید بدانند که خودروها را از مراکز شناسنامه‌دار خریداری کنند.

 

پاسخی بگذارید