1. اجرای طرح اقدام ملی مسکن بر قیمت‌ها تاثیر مثبت می‌گذارد/ با تصویب قانون در مجلس، دولت‌ها ملزم به بهبود وضعیت مسکن شوند
مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران
تاریخ: 13:10 :: 2019/12/31
اجرای طرح اقدام ملی مسکن بر قیمت‌ها تاثیر مثبت می‌گذارد/ با تصویب قانون در مجلس، دولت‌ها ملزم به بهبود وضعیت مسکن شوند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه اجرای طرح اقدام ملی مسکن جو روانی حاکم بر بازار مسکن را کنترل کرده گفت: اجرای طرح اقدام ملی مسکن بر قیمت‌ها تاثیر مثبت می‌گذارد و مانع افزایش قیمت ها در این بازار می شود. مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در خصوص تاثیر طرح‌هایی مثل طرح […]

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه اجرای طرح اقدام ملی مسکن جو روانی حاکم بر بازار مسکن را کنترل کرده گفت: اجرای طرح اقدام ملی مسکن بر قیمت‌ها تاثیر مثبت می‌گذارد و مانع افزایش قیمت ها در این بازار می شود.

مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در خصوص تاثیر طرح‌هایی مثل طرح اقدام ملی مسکن بر نرخ های این بازار اظهار کرد: این طرح فارغ از ایرادات و نواقصی که دارد، می‌تواند جو روانی بازار مسکن را آرام کرده و با از بین بردن التهابات این بازار بر ثبات قیمت‌ها تاثیر مثبت بگذارد.

او خاطرنشان کرد: بازار مسکن در چهار دوره در سال‌های ۶۸، ۸۶، ۹۱ و ۹۷ دچار جهش قیمت‌ها شد و تجربه نشان داده است که آغاز به کار پروژه های مسکن مهر با همه عیوبی که داشت، در سال ۸۶ جو روانی و به دنبال آن قیمت‌ها را کنترل کرد. طرح ملی اقدام مسکن هم اگرچه شامل ۴۰۰ هزار واحد شده و با ۲میلیون و ۲۰۰ واحد مسکن مهر فاصله دارد؛ اما همین هم اگر تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد، بر بازار مسکن و قیمت ها تاثیر مثبت می‌گذارد.

خسروی با تاکید بر اینکه هر ساخت و سازی که در کشور صورت بگیرد، اقدام مثبت و موثری خواهد بود، افزود: مجلس باید قانونی را تصویب کند که اولین اقدام همه دولت‌ها از همان ابتدای روی کار آمدن، توجه ویژه به مسکن و اجرای برنامه ها در این حوزه باشد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران خاطرنشان کرد: اگر همه دولت ها همواره به ساخت و ساز توجه کنند و بخش خصوصی را هم در برنامه‌های ساخت و ساز خود مشارکت دهند، قطعا منافع دوجانبه خواهد داشت و قطعا ساخت هر سازه‌ای در کشور ماندگار و مفید خواهد بود.

خسروی از جمله ایرادات وارد بر طرح اقدام ملی مسکن را ابهاماتی در جانمایی، متراژ واحدها و زمان تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی دانست و گفت: در طرح مسکن مهر زمین‌ها از سوی دولت بود و ۶۰۰هزار تومان پول ساخت را مردم پرداخت می کردند؛ اما در طرح ملی مسکن این رقم ۱/۵ میلیون در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه ظرفیت ثبت نام ها در این طرح به سرعت تکمیل شد، باید این طرح کمی پخته تر و کارشناسی تر شود تا مشکلات مسکن مهر تکرار نشود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران افزایش قیمت رهن و اجاره در شهرهای اطراف تهران را تائید نکرد و گفت: مهاجرت از کلانشهرهایی مثل تهران به شهرهای اطراف در همه دوره ها وجود داشته و قیمت بازار مسکن نیز مانند سایر بازارها بر اساس عرضه و تقاضا، تعیین می شود.

او افزود: اگر عرضه در بازار مسکن به قدری زیاد شود که مازاد داشته باشیم، می‌توان انتظار کاهش قیمت‌ها را در این بازار داشت.

پاسخی بگذارید

قالب خبری