ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران
تاریخ: 11:00 :: 2019/12/31
پاسخ‌های منفی به استعلامات مالیاتی موجب اختلال در صدور پروانه کسب و انتخابات اتحادیه‌ها شده است

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران گفت: اصناف کلیات ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم را قبول دارند؛ اما در مرحله اجرا مشکلاتی را پیش آورده است که باید رفع شود. ابراهیم درستی نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در اصناف کشور  اظهار کرد: بسیاری از […]

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران گفت: اصناف کلیات ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم را قبول دارند؛ اما در مرحله اجرا مشکلاتی را پیش آورده است که باید رفع شود.

ابراهیم درستی نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در اصناف کشور  اظهار کرد: بسیاری از ممیزان سازمان امور مالیاتی به دلیل ازدیاد پرونده ها، بدون بررسی برخی از این پرونده ها، جواب استعلام مالیاتی متقاضیان صدور یا تمدید پروانه کسب را منفی می دهند و همین امر موجب می شود که اتحادیه ها نتوانند پروانه کسب صادر کنند.

نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی افزود: اتاق اصناف ایران از سازمان امور مالیاتی می خواهد که تا پایان سال، اجرای این قانون از طریق سامانه به تعویق افتد تا زمانی که زیرساخت های این سازمان مهیا شود. چنانچه روال سابق ادامه یابد، اتحادیه ها بعد از گذشت ۱۵ روز از درخواست استعلام درصورتی که پاسخی قطعی از سوی سازمان امور مالیاتی دریافت نکنند می توانند پروانه کسب را صادر کنند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران بیان کرد: در حال حاضر انتخابات بیش از هشت اتحادیه تهران به دلیل این روند با مشکلاتی جدی روبرو شده است؛ چرا که ممیزان جواب استعلام نامزدهای انتخاباتی را منفی زده است. بر این اساس امروز نشستی با موضوع رفع برخی از مشکلات ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم در اتاق اصناف ایران برگزار شد.

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران افزود: متاسفانه نماینده سازمان امور مالیاتی در این نشست منکر پاسخ های بدون نتیجه استعلام ها شد که از این بابت از سازمان امور مالیاتی گله مندیم و انتظار داریم در شرایطی که اصناف نهایت همکاری را با سازمان امور مالیاتی دارد و در بحران های سیاسی و اجتماعی جو بازار را آرام نگاه می دارد، سازمان امور مالیاتی و دیگر نهادهای دولتی نیز منکر مشکلات ساختاری دولت نشود.

وی افزود: این درست است که ساختار اصناف نیز دچار نقص هایی است اما تنها با گفت و گو و تعامل می توان نواقص را رفع کرد.

برچسب ها: , ,

پاسخی بگذارید