نشست نمایندگان اصناف با متولیان سامانه همتا برگزار شد
تاریخ: 14:25 :: 2019/12/04
ابراهیم درستی: لزوم تعیین تکلیف ۳۰ هزار تلفن همراه مسافری/ دولت آمار دقیقی از گوشی های قطع شده ارائه دهد

نشست بررسی وضعیت تأمین و توزیع گوشی تلفن همراه در کشور، در محل اتاق اصناف ایران باحضور فعالان صنفی و نمایندگان دولت برگزار شد. این نشست با حضور سعید ممبینی ریاست اتاق اصناف ایران، ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران، نمایندگان مرکز توسعه تجارت […]

نشست بررسی وضعیت تأمین و توزیع گوشی تلفن همراه در کشور، در محل اتاق اصناف ایران باحضور فعالان صنفی و نمایندگان دولت برگزار شد.

این نشست با حضور سعید ممبینی ریاست اتاق اصناف ایران، ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران، نمایندگان مرکز توسعه تجارت الکترونیک، مرکز امور اصناف و بازرگانان، اعضای کمیته مشورتی تلفن همراه اتاق اصناف ایران، مدیران سامانه همتا (ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز) و رئیس و هیأت مدیره انجمن وارد کنندگان تلفن همراه و لوازم جانبی برگزار شد.

ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور با بیان اینکه با گرانفروشی و قاچاق مخالف هستیم، بیان کرد: در سایه تعامل و عملکرد اتحادیه های صنفی در این ایام و شرایط خاص بازار، شاهد مدیریت و ثبات نسبی بازار تلفن همراه بوده‌ایم.

رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران در این نشست به تخلف سایت همتا در گرفتن عوارض ورودی گوشی از مسافران و قطع تلفن همراه ایشان اشاره کرد و گفت: این کار بر بازار تاثیر گذار بوده است و تا کنون اصناف توانسته است از شتاب بازار جلوگیری کند.

نایب رئیس اول تاق اصناف تهران همچنین درخصوص قطع ۳۰ هزار گوشی تلفن همراه مسافری، بیان کرد: دولت آمار دقیقی از گوشی های تلفن‌ همراه قطع شده ارائه دهد. ضمن این که باید مشخص شود چرا گوشی‌های کسی که ۱۲ هزار تلفن همراه وارد کرده است قطع نشده است و گوشی‌های مصرف‌کنندگان قطع شده‌اند. ضمن این که برای اجرای قانون باید تاریخی مشخص شود تا اگر کسی بعد از این تاریخ اقدام به واردات خلاف قوانین واردات مسافری کرد، مشمول اجرای قانون شود.

ابراهیم درستی تاکید کرد: قطع به یقین هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی و اصناف، در حوزه عملکرد و اجرا؛ نقش مهمی در ساماندهی بازار و رفع مشکلات صنوف دارد و با بهره گیری از این تعامل درخواست رفع مشکل ۳۰ هزار گوشی تلفن همراه مسافری را داریم.

در ادامه جلسه؛ رئیسان اتحادیه‌های صنفی، اعضای هیات مدیره واردکنندگان تلفن همراه و نمایندگان دولت به بیان مسایل و مشکلات حوزه عملکردی و بازار گوشی تلفن همراه پرداختند.

پاسخی بگذارید