ناصر اقبالی رئیس اتحادیه صنف رنگ فروشان تهران
تاریخ: 14:21 :: 2019/12/02
تلاشهای اتاق اصناف در راستای فراوانی مواد اولیه رنگ به نتیجه رسید

رئیس اتحادیه صنف رنگ فروشان تهران  در خصوص وضعیت صنف متبوع خود گفت: رکود مدتها بازار رنگ را احاطه کرده بود اما تلاش های اتاق اصناف و وزارت صمت در راستای فراوانی مواد اولیه رنگ  بالاخره به نتیجه  مطلوب خود رسید، بطوریکه مواد اولیه ای که از کشورهای چین و هند وارد می شد ترخیص […]

رئیس اتحادیه صنف رنگ فروشان تهران  در خصوص وضعیت صنف متبوع خود گفت: رکود مدتها بازار رنگ را احاطه کرده بود اما تلاش های اتاق اصناف و وزارت صمت در راستای فراوانی مواد اولیه رنگ  بالاخره به نتیجه  مطلوب خود رسید، بطوریکه مواد اولیه ای که از کشورهای چین و هند وارد می شد ترخیص گردید و به دست تولیدکنندگان رسانده شد.

ناصر اقبالی رئیس اتحادیه صنف رنگ فروشان تهران بیان کرد: این مواد اصلی ترین تقش را در تولیدات بازی می کند و می تواند یک صنعت و یک صنف را نجات بخشد و تولید تماما در گرو این مواد مانده بود.

وی با بیان اینکه اتحادیه رنگ فروشان و اعضای آن با تولید کنندگان رنگ در سراسر کشور کار می کنند افزود: با توجه به دستور مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۹۸ به نام رونق تولید، بسیاری از واردکنندگان در تمامی زمینه ها، تلاش خود را از واردات برداشته و به سوی تولید منعطف کرده اند و در این صنف نیز بر این کار مبادرت ورزیدند.

وی تاکید کرد: با این وجود ساختار اصلی هر تولیدی نیازمند مواد اولیه آن کالاست، مواد اولیه در خصوص تولید رنگ نیز مدتها در گمرکات در پیچ و خم های اداری گره خورده بود، لذا رنگهای داخل بازار هم انواع خود را از دست داده و هم کمبود آن رونق بازار را گرفته بود به مراتب در قیمت کالاها نیز تاثیر منفی خود را گذاشت.

اقبالی در رابطه با نحوه نرخ گذاری رنگ بیان داشت: سندیکای تولیدکنندگان رنگ و تعاونی تولید کنندگان رنگ با هماهنگی سازمان حمایت از مصرف کنندگان قیمت رنگ را تعیین و به کارخانجات ارائه می دهند، کارخانجات نیز این نرخ ها را در لیست هایی به صنوف تحت پوشش اتحادیه و دیگر خریداران قرار می دهند، سود خرده فروش آن ۱۲ درصد و عمده فروشی آن ۳ درصد تعیین شده است.

وی با اظهار خرسندی در همین رابطه گفت: خوشبختانه با رونق تولید نسبت به اوایل سال ۹۸ ، فراوانی این کالا در بازار رونق دیگر توزیع کنندگان را نیز در پی داشته است اما دوام این شرایط به همین گونه ادامه یابد.

 

پاسخی بگذارید