سید مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران
تاریخ: ۱۲:۵۲ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
نیازمند واردات هوشمند و کنترل شده برای تامین بازار هستیم

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه جمع آوری کالا‌های قاچاق از سطح بازار موجب افزایش قیمت خواهد شد تصریح کرد: باید به صورت کنترل شده و هوشمند، کسری بازار را از طریق واردات تامین کنیم تا دچار مشکل نشویم. سید مرتضی میری، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: در حال اجرای  طرحی با […]

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه جمع آوری کالا‌های قاچاق از سطح بازار موجب افزایش قیمت خواهد شد تصریح کرد: باید به صورت کنترل شده و هوشمند، کسری بازار را از طریق واردات تامین کنیم تا دچار مشکل نشویم.

سید مرتضی میری، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: در حال اجرای  طرحی با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستیم که به کالا‌ها شناسه دهیم تا پس از مدت زمانی اجناس قاچاق در بازار جمع آوری شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی درباره اجناس خارجی افزود: به دلیل ممنوعیت واردات لوازم خانگی از یکسال و نیم گذشته تاکنون، این کالا‌ها به صورت قاچاق وارد می‌شوند که با افزایش قیمت بنزین و تشدید مبارزه با کالای قاچاق، قیمت لوازم خانگی خارجی افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه لوازم خانگی خارجی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است، گفت: به عنوان مثال ماشین لباسشویی خارجی که با قیمت ۵ میلیون تومان عرضه می‌شد اکنون به ۶ میلیون تومان رسیده است.

میری درباره آخرین وضعیت قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی اظهار کرد: به دلیل اینکه قیمت لوازم خانگی ایرانی در سامانه ۱۲۴ درج می‌شود این کالا‌ها برای افزایش قیمت نیازمند اجازه سازمان حمایت هستند؛ بنابراین تغییری در قیمت این اجناس صورت نگرفته است.
وی گفت: با توجه به شرایط موجود تا پایان سال لوازم خانگی داخلی تغییر قیمت نخواهند داشت.

پاسخی بگذارید