مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه صنف بار فروشان تهران
تاریخ: 12:10 :: 2019/12/02
تحولی نو در بسته بندی، توزیع و صادرات میوه و سبزی در راه است / راه اندازی پایانه سردخانه نگه داری، بسته بندی، جداسازی و صادرات انواع میوه در میدان تره بار تهران

رئیس اتحادیه صنف بار فروشان تهران با  اظهار خرسندی از قدمهای نو در توزیع میوه بیان داشت: با رایزنی های زیاد و بررسی های میدانی در اقصی نقاط جهان در نهایت به این جمع بندی رسیدیم تا در میدان میوه و تره بار تهران اقدامی جدید و تحولی نو در عرصه توزیع ، بسته بندی […]

رئیس اتحادیه صنف بار فروشان تهران با  اظهار خرسندی از قدمهای نو در توزیع میوه بیان داشت: با رایزنی های زیاد و بررسی های میدانی در اقصی نقاط جهان در نهایت به این جمع بندی رسیدیم تا در میدان میوه و تره بار تهران اقدامی جدید و تحولی نو در عرصه توزیع ، بسته بندی و در نهایت صادرات میوه بوجود آوریم.

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه صنف بار فروشان تهران گفت: سال هاست که با بررسی های زیاد و تحقیقات در ابعاد جهانی به این باور رسیده ایم که کشور عزیزمان، دارای ظرفیتی است که می تواند در توزیع و بسته بندی و در نهایت صادرات میوه از تکنولوژی و برنامه ریزی دقیق تر و به روزتری بهره برداری نماید بر همین اساس با رایزنی های زیاد و بررسی های میدانی در اقصی نقاط جهان در نهایت به این جمع بندی رسیدیم تا در میدان میوه و تره بار تهران اقدامی جدید و تحولی نو را در این عرصه بوجود آوریم.

دارایی نژاد در ادامه افزود: بر همین اساس به تازگی وارد انعقاد تفاهم نامه ای مابین اتحادیه و شرکت تعاونی بارفروشان تهران با شرکت خصوصی مورد نظر که در حال حاضر مدیریت و راه اندازی بیش از ۳۰ شرکت در همین رابطه را دارد شده ایم این تفاهم نامه با حضور و حمایت بانک ایران زمین که یکی از شعبات ارزی آن نیز در میدان میوه و تره بار تهران تاسیس خواهد شد انجام می شود. تخصیص ۱۰۰ هزار متر زمین در رابطه با راه اندازی این مجموعه که ۴۰ هزار متر آن به سردخانه اختصاص دارد و مابقی در خصوص بسته بندی، جداسازی و آماده سازی انواع میوه و سبزی برای عرضه به بازار های داخلی و صادرات است انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: بکارگیری انواع ماشین آلات و  دستگاه های بسته بندی، آماده سازی، خشک کنی ایرانی و خارجی در این مجموعه از الویت ها و بهره برداری های نوین است که تا کنون به این وسعت حتی در خاورمیانه نیز نظری نداشته، شروع به کار با این شرکت از اواخر سال ۹۸ آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۱ خاتمه و به امید خدا آماده بهره برداری خواهد شد. در این صورت از زمان بهره برداری این پایانه ، به هیچ عنوان میوه فله توزیع نخواهد شد. این میوه ها به کشورهای روسیه، عراق، حوزه خلیج فارس نیز صادرخواهد شد.

رئیس اتحادیه صنف بار فروشان تهران با اظهار خرسندی از ایجاد چنین پایانه ای ادامه داد: از محسنات  فراوان این راه اندازی جلوگیری از ۱۰۰ هزار تن ضایعات سبزی است که البته با آموزش به کشاورزان این کار از سر زمین آغاز خواهد شد و ضایعات کشاورزان نیز به صفر خواهد رسید، این شرایط به طور قطع در قیمت گذاریها تاثیر خواهد داشت و کاهش آن ملموس می شود، همچنین فروشندگان در سطح کشور به نوعی از خدمات باربری با دستگاه کامیونت و خاور و تریلرکه  حدود ۱۰۰ دستگاه آن دارای یخچال هستند بهره بردار خواهند بود.

دارایی نژاد اضافه کرد: حضور و وجود وسایل باربری که همگی صفر کیلومتر خواهد بود در ترددهای شهری، تاثیرات مثبت در ایجاد هوای پاک و حذف برخی از آلودگی های صوتی از محاسن قابل توجه این طرح است، شایان ذکر است با راه اندازی این پایانه، شاهد اشتغال برای بیش از ۱۰۰۰ نفر از نیروی انسانی خواهیم بود که در این طرح با شرکت تعاونی و اتحادیه بارفروشان همکاری می کنند، محاسن این طرح به قدری زیاد است که ترجیح می دهم افراد با راه اندازی آن ، خود شاهد بروز آن باشند.

پاسخی بگذارید