حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران
تاریخ: 11:23 :: 2019/12/01
مگر می‌شود تجار را از روند صادرات فولاد حذف کرد؟!/رونقی در بازار به‌وجود نیامده است

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در مورد دلایل افزایش قیمت در بازار آهن و فولاد گفت: متأسفانه ما در روند کشف قیمت محصولات آهن و فولادی در بورس دخالتی نداریم و حتی مشورتی هم با ما نمی‌شود اما در زمان افزایش قیمت‌ها در بازار ما باید پاسخگو باشیم. حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان […]

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در مورد دلایل افزایش قیمت در بازار آهن و فولاد گفت: متأسفانه ما در روند کشف قیمت محصولات آهن و فولادی در بورس دخالتی نداریم و حتی مشورتی هم با ما نمی‌شود اما در زمان افزایش قیمت‌ها در بازار ما باید پاسخگو باشیم.

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران گفت: دلیل گرانی محصولات فولادی را باید جو روانی افزایش قیمت بنزین و ارز در بازار دانست، اما باید این نکته را توجه کنید که تقاضا در بازار زیاد نشده و همچنان ساخت‌وساز راکد است و رونقی در بازار به‌وجود نیامده است.
وی با بیان اینکه “ما در فرایند تولید،  توزیع و قیمت‌گذاری محصولات فولادی و به‌معنی واقعی در تصمیم‌گیری‌ها دخالتی نداریم”، تصریح کرد: حذف تجار از صادرات محصولات فولادی هم تأثیرات خاص خود را بر بازار گذاشته است. اما سؤال اینجاست؛ مگر می‌شود تجار را از روند صادرات فولاد حذف کرد؟
رستگار با اشاره به اینکه برای رونق بخش ساخت‌وساز می‌توان با تهاتر مصالح و مسکن اقدامات مثبتی را در این حوزه انجام داد، افزود: در حال حاضر هر کیلو میل‌گرد ۴۳۰۰ تومان تا ۴۴۵۰ تومان به‌فروش می‌رسد. در بخش تیرآهن هم ما با افزایش ۷ تا ۸ درصدی قیمت‌ها روبه‌رو هستیم.

پاسخی بگذارید