مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی
تاریخ: 8:34 :: 2019/12/01
وضع فروش کالای قاچاق در چند روز آینده تعیین تکلیف می شود/ ثبات به بازار لوازم خانگی برمی گردد

سید مرتضی میری در برنامه پرونده روز شبکه خبر سیما که به بررسی بازار لوازم خانگی اختصاص داشت با بیان اینکه با توجه به قاچاق ۸۰ درصدی لوازم خانگی خارجی، با معرفی قاچاقچیان کالا به تعزیرات وضع فروش کالای قاچاق در چند روز آینده تعیین تکلیف می شود، گفت: به گفته قائم‌مقام وزیر صنعت در […]

سید مرتضی میری در برنامه پرونده روز شبکه خبر سیما که به بررسی بازار لوازم خانگی اختصاص داشت با بیان اینکه با توجه به قاچاق ۸۰ درصدی لوازم خانگی خارجی، با معرفی قاچاقچیان کالا به تعزیرات وضع فروش کالای قاچاق در چند روز آینده تعیین تکلیف می شود، گفت: به گفته قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی، برای کنترل بازار لوازم خانگی با تمامی انجمن‌های مرتبط با تولید، عرضه و حتی تعمیرکاران در این حوزه هماهنگی لازم صورت گرفته تا افزایش قیمتی صورت نگیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به اینکه طبق اعلام بنکداران تهرانی هم کالارسانی به شهرستان‌های سراسر کشور ادامه دارد تا افزایش قیمتی در این بخش وجود نداشته باشد، گفت: براساس این توافق قرار است تولید افزایش یابد و به ظرفیت حداکثر برسد بدون اینکه قیمت ها را تغییر دهند.

وی در ادامه درباره گرانفروشی لوازم خانگی گفت: در لوازم تولید داخل گرانفروشی نداشته ایم و این گرانفروشی فقط در برخی کالاهای خارجی بوده است و متاثر از قاچاق است که قاچاق ظرف چند روز آینده رسیدگی و تعیین تکلیف می شود اما اگر افزایش قیمتی در حوزه لوازم خانگی تولید داخل داشته باشیم، به سازمان تعزیرات معرفی و جریمه خواهند شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد لوازم خانگی خارجی قاچاق است، تصریح کرد: وضع فروش کالای قاچاق در فروشگاه ها و انبارها مشخص و مشکل برطرف می شود.

وی درباره فروش کالای ایرانی با برچسب خارجی نیز گفت: این کار تقلب است که در انبارها و یا بانه برند عوض و با برچسب برند معروف فروخته می شود که در جلسه ای که با تعزیرات داشتیم مقرر شد مستقیم به تعزیرات معرفی و جریمه کامل دریافت می شود. مشکل اصلی در کالای تقلبی فضای مجازی است که توصیه می شود از فضای مجازی به هیچ عنوان خرید نکنید.

پاسخی بگذارید