مصطفی احمدی رئیس اتحادیه  فروشندگان آجیل و خشکبار تهران
تاریخ: 14:26 :: 2019/11/30
قیمت آجیل و خشکبار ثابت است و در برخی از اقلام کاهش قیمت را نیز داشته ایم

رئیس اتحادیه  فروشندگان آجیل و خشکبار تهران با اشاره به نزدیک بودن شب یلدا گفت: قیمت آجیل و خشکبار ثابت است و در برخی از اقلام کاهش قیمت را نیز داشته ایم. مصطفی احمدی رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران افزود: قیمت آجیل و خشکبار از ابتدای سال تا کنون با کاهش قیمتی ۳۰ […]

رئیس اتحادیه  فروشندگان آجیل و خشکبار تهران با اشاره به نزدیک بودن شب یلدا گفت: قیمت آجیل و خشکبار ثابت است و در برخی از اقلام کاهش قیمت را نیز داشته ایم.
مصطفی احمدی رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران افزود: قیمت آجیل و خشکبار از ابتدای سال تا کنون با کاهش قیمتی ۳۰ الی ۴۰ درصدی در برخی از اقلام همراه بوده و تغییر قیمتی را برای شب یلدا نخواهیم داشت و‌ مشکل و کمبودی در اقلام خشکبار نداریم زیرا میزان تولید نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد افزایش داشته و قیمت‌ها نیز کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت در بازار است و بازار آجیل و خشکبار مشتری زیادی ندارد و کسبه نیز به دنبال فروش کالای خود هستند به همین دلیل اقلام را با قیمت مناسبتری عرضه می کنند تا به فروش برسد.
احمدی با بیان اینکه قیمت پسته نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: ‌ اقلام وارداتی خشکبار نیز به دلیل ثبات نرخ ارز، قیمت‌ آنها تغییری نداشته و به دلیل فراوانی جنس حتی قیمت‌ها حدود ۲۰ درصد ارزان تر از سال گذشته عرضه می‌شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران بیان کرد: تنها مشکل موجود کمبود بادام درختی است  که حدود سه ماه است که در حال پیگیری و رایزنی با وزارت جهاد کشاورزی هستیم تا در صورت امکان به صورت کنترل شده اقدام به واردات کند. هنوز رایزنی‌ها به نتیجه نرسیده ولی اگر بخواهیم برای شب یلدا این کمبود را جبران کنیم، لازم است به زودی اقدامات لازم برای واردات انجام شود تا برای شب یلدا وارد بازار کنیم.

پاسخی بگذارید