در دیدار دادستان تهران با نماینده وزیر صمت در اصناف کشور مطرح شد:
تاریخ: ۱۱:۱۷ :: ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
اصناف همیشه خدمتگزار ملت و نظام بوده اند/ جایگاه و حرمت اصناف باید حفظ شود

 ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران به همراه چند نفر از روسای اتحادیه های صنفی تهران و هیئت امنای بازار با علی القاصی دادستان تهران امروز شنبه ۱۱ آبان ۹۸ در محل دادستانی دیدار و گفت‎و گو کردند. در جریان این دیدار ابراهیم درستی نماینده وزیر […]

 ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران به همراه چند نفر از روسای اتحادیه های صنفی تهران و هیئت امنای بازار با علی القاصی دادستان تهران امروز شنبه ۱۱ آبان ۹۸ در محل دادستانی دیدار و گفت‎و گو کردند.

در جریان این دیدار ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران طی سخنانی، نقش آفرینی های اصناف، وفاداری و تعصب آنها به ملت و نظام را یادآور شده و گفت: اخیرا تداخل برخی سازمان ها در امور اصناف، بی احترامی به جایگاه پراهمیت اصناف بوده و در شان و منزلت آنها و مسئولان صنفی نیست.

درستی با تاکید بر جایگاه اصناف افزود: اصناف همیشه برای تعامل و همکاری با مراکز مختلف در چارچوب قانون پیشقدم بوده است، بر همین اساس از مقام محترم دادستانی درخواست داریم، این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد تا افراد و مراکز با احترام به یکدیگر شان و مقام همدیگر را رعایت کنند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران همچنین با اشاره به نقش، فعالیت ها و جانفشانی های اصناف در برهه های مختلف تاریخی گفت: همان طور که رهبر انقلاب(ره) فرمودند«اصناف بازوان ستبر انقلابند» و همیشه با مردم و کنار مردم بوده‎اند؛ لذا درخواست داریم موارد مشابه به صورت قانونی پیگیری شود.

در این دیدار همچنین علی القاصی دادستان تهران با تاکید بر نقش‎آفرینی های اصناف برای حفظ ارزش های اسلامی، اخلاقی و ملی گفت: اصناف جایگاه ویژه ای در جامعه داشته و دارد که نشان از عرق، وفاداری و تلاش آنها در تمامی حوزه های اقتصادی، اجتماعی و تاریخی  می باشد، لذا پیگیری امور اصناف را به جد دنبال خواهم نمود.

دادستان تهران با اشاره به اینکه افزایش تعامل میان اصناف و مراکز مختلف بسیار حائز اهمیت است و اثرات مثبتی دارد گفت: در همین راستا و برای گسترش تعامل و همکاری بیشتر فی مابین دادستانی و اتاق اصناف تهران و گفتگو پیرامون مسائل و مشکلات موجود در اجلاس اتاق حضور خواهم رساند.

در پایان این دیدار طرفین با تاکید بر لزوم تامین امنیت بازار، درستی در مقام رئیس هیئت امنای بنیاد نیکوکاری و مشارکت های مردمی امین عنوان کرد: با همکاری خیرین امنیت ساز اصناف نسبت به ساخت کلانتری بازار تهران اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.

پاسخی بگذارید