مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی تهران
تاریخ: ۱۴:۰۲ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
لزوم به روز‌رسانی تجهیزات/ افزایش تعرفه واردات تجهیزات مخابراتی راه قاچاق را باز می کند

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی گفت: اگر تجهیزات به روز و آپدیت شده صنعت مخابرات از سوی تولیدکنندگان ایرانی در کشور تولید می‌شود و می‌تواند نیاز بازار را تأمین کند ما به‌عنوان فعالان صنعت مخابرات با افزایش تعرفه مخالفتی نداریم. مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی در پاسخ به اینکه […]

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی گفت: اگر تجهیزات به روز و آپدیت شده صنعت مخابرات از سوی تولیدکنندگان ایرانی در کشور تولید می‌شود و می‌تواند نیاز بازار را تأمین کند ما به‌عنوان فعالان صنعت مخابرات با افزایش تعرفه مخالفتی نداریم.

مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی در پاسخ به اینکه آیا چاره استفاده از تولیدات داخلی افزایش تعرفه واردات تجهیزات مخابراتی است و افزایش تعرفه چه تبعات مثبت و منفی در بردارد؟ با بیان مطلب فوق گفت: ما موافق این موضوع نیستیم که کشور ما در تولید تجهیزات صنعت مخابراتی از دنیا عقب بماند بنابراین تمایل داریم حتی واردکنندگان تجهیزات صنعت مخابراتی به سمت و سویی حرکت کنند که نمایندگی فروش محصولات و تجهیزات تولید داخل صنعت مخابرات را بر عهده بگیرند.

محبی افزود: باید افزایش تعرفه واردات تجهیزات صنعت مخابراتی به شرطی صورت بگیرد که زیرساخت آن در کشور فراهم باشد. به عبارتی باید کالای باکیفیت و به روز صنعت مخابرات در کشور تولید شود نه اینکه تجهیزات از مد افتاده که دیگر در صنعت مخابرات استفاده نمی‌شود، تولید کرده و راهی بازار کنند.

وی در ادامه گفت: از سوی دیگر وقتی کالای باکیفیت در داخل کشور تولید شود در حالی که بازار آن وجود ندارد، افزایش تعرفه واردات تجهیزات صنعت مخابرات نه تنها رغبتی برای خرید محصولات داخلی نمی‌کند، بلکه مشکلات این حوزه را افزایش داده و راه قاچاق تجهیزات صنعت مخابرات را در کشور باز می‌کند.

پاسخی بگذارید