علیرضا عباسی رئیس اتحادیه صنف درود گران و مبل سازان تهران
تاریخ: ۱۳:۲۸ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
طبق توافق با اتاق اصناف تهران، اخذ تاییدیه از اتحادیه برای برگزاری نمایشگاه مبلمان الزامی شد

رئیس اتحادیه صنف درود گران و مبل سازان تهران با تاکید بر جایگاه اتحادیه های صنفی اظهار داشت: طبق توافق با اتاق اصناف تهران، اخذ تائیدیه برای برگزاری نمایشگاه  مبلمان از اتحادیه، ضمن رعایت اصول ، قوانین و قواعد، الزامی شد. علیرضا عباسی رئیس اتحادیه صنف درود گران و مبل سازان تهران  تاکید کرد: اتحادیه […]

رئیس اتحادیه صنف درود گران و مبل سازان تهران با تاکید بر جایگاه اتحادیه های صنفی اظهار داشت: طبق توافق با اتاق اصناف تهران، اخذ تائیدیه برای برگزاری نمایشگاه  مبلمان از اتحادیه، ضمن رعایت اصول ، قوانین و قواعد، الزامی شد.

علیرضا عباسی رئیس اتحادیه صنف درود گران و مبل سازان تهران  تاکید کرد: اتحادیه های صنفی جایگاه ویژه ای در میان صنف دارند و آماده خدمت رسانی به کلیه اعضاء بوده و می توانند در سایه قوانین که وضع شده اتاق اصناف متولی صدور مجوز نمایشگاه ها میباشد و طبق توافق با اتاق اصناف تهران، افراد برگزار کننده و شرکت کننده با رعایت قوانین، میبایست نسبت به اخذ تاییدیه از اتحادیه اقدام نمایند.

عباسی با اشاره به تاثیر حضور صنف در نمایشگاه های خارجی برای توسعه تولید و صادرات گفت: از حدود سال های ۱۳۶۳و ۱۳۶۴ در نمایشگاه های خارجی که اغلب در کشورهای اروپایی ، آفریقایی و عربی برگزار می شد شرکت می کردیم، این نمایشگاه ها کالاهای تولیدی کشورمان را به نمایش می گذاشتند و همین عامل مهمی در توسعه تولیدات و صادارت داشت؛  اما سالهاست که نمایشگاه به فروشگاه تبدیل شده است در حالیکه نمایشگاه فی الفسه نقش نمایش انواع تولیدات در مدل ها، رنگ ها و برندهای ساخت هر کشوری را برعهده دارد و هرگز نباید به فروش مبادرت کند.

وی تاکید کرد: فروش در نمایشگاه منجر به ایجاد تفرقه بین اعضاء و تنزل کالاها می گردد، چه آنکه نمایشگاه، نمادی از جلوه هنر و تولید است و نگاه اقتصادی جهت توسعه آن صنعت و هنر را دارد و بعد نگاه به آن وسیع و جهانی است؛ زمانی که نمایشگاه به فروشگاه تبدیل شود نگاه به آن کاملا محدود و محقر است.

عباسی همچنین تصریح کرد: سود نمایشگاه هایی که  فروش دارند به افرادی برمی گردد که در این نمایشگاه حضور دارند؛ در حالی که نقش نمایشگاه محدود به افراد شرکت کننده نبوده؛ بلکه تمام تلاش جهت وسعت آن صنعت و تولید صرف می شود که این نگاه جهان شمول باعث رونق آن کالا در سطح کشور می گردد و تمامی فعالان این عرصه سود می برند.

وی در خصوص فعالان صنف متبوع گفت: این صنف ۵۰۰۰ عضو با پروانه کسب و بین ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار عضو بدون پروانه و در حال فعالیت دارد که همگی تولیدکننده و فروشنده رسته های مختلف در عرصه تولید ات درودگری هستند.

پاسخی بگذارید