در پاسداشت خدمات و زحمات سبزپوشان حافظ امنیت و اقتدار
تاریخ: ۱۴:۳۲ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
آیین گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، توسط اتاق اصناف تهران برگزار شد

 اتاق اصناف تهران به مناسبت هفته نیروی انتظامی و در راستای قدردانی و پاس داشت از تلاش ها و زحمات نیروی انتظامی «آیین گرامیداشت هفته نیروی انتظامی» را  با حضور سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و رئیس و هیت رئیسه اتاق اصناف تهران امروز سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸ در سالن اجتماعات نیروی […]

 اتاق اصناف تهران به مناسبت هفته نیروی انتظامی و در راستای قدردانی و پاس داشت از تلاش ها و زحمات نیروی انتظامی «آیین گرامیداشت هفته نیروی انتظامی» را  با حضور سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و رئیس و هیت رئیسه اتاق اصناف تهران امروز سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸ در سالن اجتماعات نیروی انتظامی تهران بزرگ برگزار کرد.

در ابتدای این مراسم که رئیس و هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران، روسای اتاق های اصناف ری و شمیراتات، رئیس سازمان بسیج اصناف کشور و جمع کثیری از روسای اتحادیه های صنفی تهران شرکت داشتند، رئیس اتاق اصناف تهران در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ارزشمند نیروی انتظامی کشور اظهار داشت: اصلی ترین رکن رشد  و غنای سیاست، اقتصاد و فرهنگ هر جامعه ای امنیت است، هر کشوری از سه رکن اصلی سرزمین، جمعیت و حاکمیت  تشکیل می شود که این سه رکن  در دل خود یک جامعه را  به وجود می ورد که براساس چهار رکن فرهنگ ، اقتصاد، سیاست و مذهب حیات پیدا  می کند.

قاسم نوده فراهانی در ادامه افزود: مهم این است که تمامی این ارکان مهم که تشکیل کشور و جامعه را داده اند وابستگی بسیار اساسی به یک رکن دارند که بدون آن هیچ کدام از اینها پایدار نخواهد ماند و آن رکن اصلی امنیت است.

او تاکید کرد: بدون امنیت، فرهنگ خود به خود دچار چالش های فرهنگی خواهد شد و زمانی که امنیت در کشوری نباشد به روشهای مختلف نفوذ فرهنگی رخ می دهد که نتیجه نفوذ فرهنگی نابودی خرده فرهنگ های یک جامعه خواهد بود و در نتیجه تسلط فرهنگ بیگانه بر فرهنگ اصیل یک ملت یا جامعه اتفاق می افتد و آن جامعه کم کم به سوی وابستگی فرهنگی و سقوط فرهنگی پیش خواهد رفت.

او با بیان اینکه سقوط فرهنگی بزرگترین و خطرناکترین آسیب برای یک ملت و یک کشور در نبود امنیت است افزود: فرهنگ سازی برخلاف اقتصاد و اجتماع، بسیار زمان بر و طولانی است؛پس مشاهده می کنیم بدون امنیت، آسیب های فرهنگی بسیار شدید و خطرناک هستند.

فراهانی ادامه داد: دومین چالش نبود امنیت در سیاست  رخ می دهد، کشورهایی که دچار فقر امنیتی می شوند سیاست خارجی آنها یا دچار آشفتگی خواهد شد یا اینکه سیاست خارجی این کشورها توسط کشورهای همسایه یا کشورهای ابرقدرت تعیین می گردد تا منافع آنها را تامین کند؛ یعنی اینکه بدون امنیت، سیاست خارجی یک ملت به جای اینکه در کشور خودشان با سیاست های خودشان شکل بگیرد در کشور دیگری و توسط افراد بیگانه نوشته می شود.

رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه مهمترین و اصلی ترین رکنی که با امنیت ارتباط مستقیم و نزدیکی دارد بحث اقتصاد است گفت: اگر چه ارکان سیاست، فرهنگ و حتی مذهب  به بحث امنیت وابستگی دارند؛ اما این موضوع در اقتصاد بسیار شدید تر است، چرا که اقتصاد پایدار و تولید محور بدون داشتن امنیت اصلاً  شکل نمی گیرد تا برسد به اینکه رشد پیدا کند.

وی ادامه داد: از آنجائیکه بحث اقتصادی برای دولت ها و افراد بسیار مهم است و به دنبال حفاظت و نگهداری از اقتصاد خود هستند هر رفتاری که امنیت یک جامعه را به خطر بیندازد اولین اثرش را در اقتصاد نشان می دهد. چرا که دولت ها و افراد نگران از دست دادن دارایی خود هستند به همین دلیل اگر در کشوری امنیت لازم نباشد امکان سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی نیز مورد استقبال قرار نمی گیرد و حتی هرچه امنیت کمتر شود حتی فعالان اقتصادی که سال ها فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری نیز در آن جامعه داشتند به دنبال انتقال یا حفاظت از دارایی خود اقدام می کنند و این زمینه ساز مشکلات اقتصادی می گردد.

فراهانی تصریح کرد: هدف از بیان این مطالب، تاکید به این نکته است که امروز، ما اصناف از کسانی تجلیل می کنیم و از خدمات کسانی قدردانی می کنیم که اتفاقاً همین امنیت را برای همه ارکان سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و مذهبی فراهم کرده اند. امروز از مجموعه فرماندهان، افسران و سربازان شجاع و فداکار نیروی انتظامی تجلیل می کنیم که بدون کمترین توقع و منت، بزرگترین نعمت که همان امنیت است را به فعالان اقتصادی هدیه کرده اند.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به نقش نیروی انتظامی در دوران تحریم گفت: این عزیزان در سخت ترین شرایط تحریمی کشور اجازه ندادند مردم کوچکترین احساس خطر و ناامنی در بازار و محیط کسب وکار اصناف و سایر بخش های اقتصادی کشور را احساس کنند، نه تنها در فعالیت اقتصادی احساس امنیت کرده ایم بلکه شاهد رشد اقتصادی کشور در شرایط فشار حداکثری آمریکا هم هستیم .

فراهانی با بیان اینکه در  این شرایط خاص ایجاد امنیت اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و سایر موضوعات در کشور جمهوری اسلامی مرهون فداکاری های نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سایر بخش های نظامی و امنیتی کشور است ادامه داد: بنده به نمایندگی از اصناف تهران، صمیمانه از خدمات و سخت کوشی های شما عزیزان قدردانی می کنم و از طرف همه عزیزان صنفی بر دست های زحمت کش و پرتوان شما و به رسم ادب  بر پاهای محکم و استوار شما که برای کشور و ملت در برابر همه دشمنان خارجی و گاهاً داخلی جوانمردانه با جان فشانی دفاع می کنید و باعث ایجاد امنیت خانه و خانواده هستید نیز بوسه می زنم.

رئیس اتاق اصناف تهران در پایان بیانات خود گفت: امیدوارم خداوند متعال بر سلامتی و طول عمر شما سربازان با افتخار کشور بیفزاید و همیشه مایه افتخار و مباهات ما ملت ایران باشید.

در ادامه همایش نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در اتاق اصناف ایران و نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران ضمن تقدیر و تشکر از جان بر کفان نیروی انتظامی اظهار داشت: هر جا امنیت اجتماعی نباشد اقتصاد معنی ندارد دقیقاً این امنیت در جایی معنی پیدا می کند که در کشور وقایع و اتفاقاتی رخ می دهد، نیروی انتظامی با حضور پررنگ خود امنیت را ایجاد می کند.

ابراهیم درستی در ادامه افزود: به فرموده امام(ره)، اصناف بازوان ستبر انقلابند ، هر جا لازم بوده اصناف با حضور خود از این انقلاب که به سادگی به دست نیامده دفاع کرده اند بطوریکه هیچ انتظار و توقعی نیز نداشته اند و جانانه در مشکلات و شرایط بد تحریم ایستادگی کرده و پس نزدند اینجاست که جهاد اکبر معنی پیدا می کند .

درستی اضافه کرد: متاسفانه در برخی از  شبکه های مجازی رد پای ناامنی برای اصناف کاملاً مشاهده شده است لذا از این نیروی خدوم خواهشمندم تا هر جا این ناامنی را مشاهده کردید از اصناف دفاع نمایید.

در ادامه این مراسم همچنین سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ضمن قدردانی از زحمات و حضور پرشور بازار و ابازاریان اظهار داشت: بازاریان و اصناف در همه شرایط پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند ، بر خود و همکارانم وظیفه می دانم تا با تمام قوا از این قشر زحمتکش حفاظت  و امنیت را در عرصه های مختلف و مکانهای استقرارشان فراهم نماییم.

سردار رحیمی تاکید کرد: از ابتدای استقرارم در این وظیفه ، تمام نیروی خود را بر تکریم و احترام به اصناف و بازرایان گذاشته ام و به تمامی نیروهای تحت فرمان نیروی انتظامی تکلیف کرده ام تا به جای مقابل ، در کنار این قشر موثر جامعه بگذارند ، و قطعاً در این مدتی که گذشته ، مشاهده کرده اید که این نیات با قدرت به انجام رسیده است.

در انتهای همایش، اتاق اصناف تهران از برخی از نیروهای خدوم نیروی انتظامی قدردانی و  تقدیر به عمل آمد؛ ضمن اینکه سردار رحیمی نیز از آقای فراهانی رئیس اتاق و ابراهیمی نیا نایب رئیس دوم اتاق اصناف و یکی از خیرین امنیت ساز قدردانی نمود.

 

 

پاسخی بگذارید