سید مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران
تاریخ: ۱۰:۵۸ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
قیمت لوازم خانگی ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش خواهد داشت/ شرکت های ما تحریم ها را دور زده اند/ مبدا و منشا خرید جنس را پیدا کرده ایم

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: سه برند کره ای که به دلیل وجود تحریم ها تقریبا تولیدشان به ۱۰ درصد رسیده بود با بازسازی که در بخش تولید خود انجام داده اند تا حداکثر سه ماه آینده تولیداتشان را به بازار تزریق می کنند و در نتیجه قیمت ها، ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش […]

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: سه برند کره ای که به دلیل وجود تحریم ها تقریبا تولیدشان به ۱۰ درصد رسیده بود با بازسازی که در بخش تولید خود انجام داده اند تا حداکثر سه ماه آینده تولیداتشان را به بازار تزریق می کنند و در نتیجه قیمت ها، ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

سید مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در خصوص وضعیت بازار لوازم خانگی در چند ماه اخیر گفت: قیمت ها در بازار لوازم خانگی به ثبات رسیده و چند ماهی است که تغییری نکرده است. همچنین ما امیدواریم سه برند کره ای که به دلیل وجود تحریم ها تقریبا تولیدشان به ۱۰ درصد رسیده بود، با بازسازی که در بخش تولید خود انجام داده اند، مواد اولیه مورد نیاز خود را از کشورهای ثالث وارد کنند و تا حداکثر سه ماه آینده، تولیداتشان را به بازار تزریق کنند.

وی تصریح کرد: یخچال، لباسشویی و ماشین ظرفشویی در الویت این کارخانه ها هستند و فکر می کنم با تزریق این اجناس بازار اشباع خواهد شد که در نتیجه قیمت ها، ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

مرتضی میری در پاسخ به این سوال که «قیمت ها چقدر بالا رفته اند که حال با روانه کردن لوازم خانگی به بازار قیمت ها ۱۵ درصد کاهش می یابد» گفت: با توجه به اینکه ما تحریم شدیم و نرخ ارز رشد چشمگیری داشت، تنها قیمت لوازم خانگی بالا نرفت بلکه قیمت همه کالاها ۲٫۵ برابر افزایش داشته است اما به دلیل اینکه لوازم خانگی مستقیم با ارز در ارتباط بود، خیلی زود تغییرات قیمتی خود را نشان داد.

او در ادامه افزود: اگر یک کالایی به صورت پله ای افزایش قیمت را تجربه کرد، لوازم خانگی یکدفعه افزایش داشت اما از آنجایی که نرخ ارز آزاد پایین آمده و تولیدات این سه برند نیز به زودی وارد بازار می شود، پیش بینی ما این است که قیمت لوازم خانگی کاهش خواهد داشت.

پاسخی بگذارید