ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران
تاریخ: ۱۰:۵۶ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
هشدار به خریداران طلا و سکه در فضای مجازی/معاملات طلا و سکه در فضای مجازی فاقد مجوز است

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه معاملات طلا و سکه در فضای مجازی فاقد مجوز است، گفت: امکان رسیدگی به تخلفات رخ داده در این بخش وجود ندارد. ابراهیم محمدولی درباره فروش طلا و سکه در فضای مجازی، افزود: نامه نگاری هایی گسترده  با نهادهای ذیربط انجام داده و اعلام کردیم که […]

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه معاملات طلا و سکه در فضای مجازی فاقد مجوز است، گفت: امکان رسیدگی به تخلفات رخ داده در این بخش وجود ندارد.

ابراهیم محمدولی درباره فروش طلا و سکه در فضای مجازی، افزود: نامه نگاری هایی گسترده  با نهادهای ذیربط انجام داده و اعلام کردیم که به دلایل فنی هنوز زیرساخت ها و بستر خرید و فروش طلا در فضای مجازی فراهم نیست.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطر نشان کرد: فضای مجازی دارای مزیت های فراوانی برای مبادلات اقتصادی است اما شرایط مناسبی برای معاملات طلا در آن، آماده نشده است زیرا خرید و فروش طلا و مصنوعات طلا به الزامات خاصی نیاز دارد.

محمدولی اضافه کرد: خریداران طلا تمایل دارند که از نزدیک مصنوعات طلا را مشاهده و آن را امتحان کنند، اما در فضای مجازی این امکان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر معاملات طلا و سکه در فضای مجازی از طرف نهاد خاصی رصد نمی شود، بنابراین امکان رسیدگی به تخلفات وجود ندارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: مسایلی مانند عیار طلا، وزن و نحوه تحویل در دادوستد اینترنتی و مجازی طلا و سکه مطرح بوده که سازوکاری برای آنها شکل نگرفته است.

محمدولی به برخی تخلفات رخ داده در این بخش اشاره کرد و اظهار داشت: در برخی پرونده ها، افرادی در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری تحت عنوان فروش طلا و سکه کرده اند.

وی گفت: هشدارهایی که اتحادیه طلا برای خرید و فروش طلا و سکه در فضای مجازی داده، توسط برخی مردم مورد بی توجهی قرار گرفته و جالب این است که پس از بروز مشکل، افراد خسارت دیده به اتحادیه طلا اعتراض می کنند در حالی که ما نسبت به این نوع معاملات هشدارهای لازم را داده ایم.

پاسخی بگذارید