حسین آقا کوچکی رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران
تاریخ: ۱۰:۴۱ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
۶۵ درصد پیراهن های موجود در بازار، ایرانی است

حسین آقا کوچکی رئیس اتحادیه  پیراهن دوزان و پیراهن فروشان در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق اصناف تهران با اشاره به شرایط فعلی بازار پیراهن های داخلی اظهار کرد: هم اکنون ۶۰ تا ۶۵ درصد تولیدات پیراهن در بازار، داخلی است. رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان با اشاره به اینکه پیراهن از کشور […]

حسین آقا کوچکی رئیس اتحادیه  پیراهن دوزان و پیراهن فروشان در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق اصناف تهران با اشاره به شرایط فعلی بازار پیراهن های داخلی اظهار کرد: هم اکنون ۶۰ تا ۶۵ درصد تولیدات پیراهن در بازار، داخلی است.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان با اشاره به اینکه پیراهن از کشور هایی همچون چین، ترکیه و تایلند وارد می شود، تصریح کرد: امیدواریم با عنایت دولت و مسئولان ذی ربط واردات کاهش پیدا کرده و تولیدات ملی با کیفیت روانه بازار داخلی شود.

آقاکوچکی با بیان اینکه بسیاری از الیاف پیراهن همچون نخ، نخ دوخت و دوز از ابزار اصلی صنعت دوخت لباس به شمار می رود، افزود: بسیاری از مواد اولیه از جمله نخ مورد نیاز دوخت البسه داخلی است و تا مرز خودکفایی فاصله زیادی نداریم.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان با تاکید بر اینکه تولیدات پیراهن نسبت به سال گذشته،روند رو به رشدی را شاهد است، اظهار کرد: امیدواریم که تولیدات داخل به صد در صد برسد. خوشبختانه قاچاق پیراهن نسبت به سال های گذشته کمتر شده است.

او گفت: متاسفانه میزان سفارش دوزی طی سال های اخیر به شدت کاهش پیدا کرده چرا که بیشتر مردم برای خرید به اجناس آماده شده روی می آورند، قیمت کالای آماده شده به مراتب کمتر از کالای سفارش دوزی است.

آقاکوچکی ضمن تاکید بر اینکه بازار پیراهن نسبت به دیگر اصناف، نیاز بیشتری به حمایت دارد و این امر مستلزم کمک ارگان های مربوطه به این صنعت است.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان در پایان گفت: برگزاری نمایشگاه ها می تواند در بهبود این صنف و همچنین رقابت با دیگر کشورها کمک رسان باشد چرا که تولیدکنندگان می توانند اجناس و پوشاک خود را در معرض نمایش گذاشته و با تولیدکنندگان خارجی بیشتر آشنا شوند.

پاسخی بگذارید