علیرضا عباسی رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان
تاریخ: ۱۰:۰۷ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
کاهش نرخ ارز بی تاثیر در بازار مبل/۷۰ درصد مبلمان کشور، تولید داخلی است

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان  گفت: باوجود کاهش نرخ ارز، اما قیمت مبلمان از لحاظ هزینه تولید تغییری نداشته است. علیرضا عباسی رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان درباره کاهش نرخ ارز و تاثیر آن بر بازار مبل اظهار کرد: کاهش نرخ ارز تاثیر چندانی بر بازار مبل نداشته است چراکه تولیدکنندگان مجبورند مواد […]

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان  گفت: باوجود کاهش نرخ ارز، اما قیمت مبلمان از لحاظ هزینه تولید تغییری نداشته است.

علیرضا عباسی رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان درباره کاهش نرخ ارز و تاثیر آن بر بازار مبل اظهار کرد: کاهش نرخ ارز تاثیر چندانی بر بازار مبل نداشته است چراکه تولیدکنندگان مجبورند مواد اولیه را با نرخ بالا تهیه کنند.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان با اشاره به اینکه خرید مردم در بازار کمتر شده است تصریح کرد: علت این امر را می توان خارج شدن مبل از سبد خانوار دانست چرا که دیگر مبلمان جزو کالای لوکس به شمار می آید.

عباسی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد تولیدات مبل داخلی و ۳۰ درصد مابقی وارداتی است افزود: امیدواریم که تمام تولیدات ما داخلی شود البته مواد اولیه همچون پارچه و رنگ از خارج وارد می‌شود.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان اظهار کرد: هم اکنون ۶ هزار و ۵۰۰ واحد رسمی و یک هزار و ۳۰۰ واحد غیررسمی در تهران در حوزه تولید مبلمان مشغول به فعالیت هستند.

عباسی در ادامه گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها می‌تواند در بهبود و توسعه صنعت مبلمان تاثیرگذار باشد؛ چرا که تولیدکنندگان ایرانی می‌توانند با سایر کشور‌ها به رقابت یپردازند.

پاسخی بگذارید