فریدون نصیری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی
تاریخ: 11:54 :: 2019/08/21
آمادگی خودکفایی در تامین مواد اولیه کارخانجات لوازم خانگی/ واردات لوازم خانگی کاهش پیدا کرده است

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه از آمادگی صنف فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه برای تامین مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات تولید لوازم خانگی خبر داد و افزود: در صورت خودکفایی در صنعت لوازم خانگی، درهای صادرات محصولات ایرانی به کشورهای همسایه گشوده خواهد شد. فریدون نصیری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی […]

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه از آمادگی صنف فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه برای تامین مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات تولید لوازم خانگی خبر داد و افزود: در صورت خودکفایی در صنعت لوازم خانگی، درهای صادرات محصولات ایرانی به کشورهای همسایه گشوده خواهد شد.

فریدون نصیری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه  با اشاره به آخرین وضعیت خرید و فروش لوازم خانگی در بازار اظهار کرد:  رصدها و بازرسی های بر خط از بازار لوازم خانگی نشان می دهد که خوشبختانه در بازار هیچ کمبودی وجود ندارد و لوازم خانگی با هر برندی در دسترس عموم قرار دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه  اظهار کرد: متاسفانه یکی از معضلات جدی صنعت لوازم خانگی و ملزومات آشپزخانه واردات بی رویه و بعضا برندهای بی کیفیت به کشور است که البته با اعمال تحریم ها، میزان این واردات کاهش پیدا کرده است.

نصیری از آمادگی صنف فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه برای تامین مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات تولید لوازم خانگی خبر داد و  افزود: در صورت خودکفایی در صنعت لوازم خانگی، درهای صادرات محصولات ایرانی به کشورهای همسایه گشوده خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی در این صنعت می‌تواند به نفع تولیدکنندگان باشد، گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها عاملی قوی برای رقابت بین تولید کنندگان لوازم خانگی است.

او با تاکید بر اینکه اصناف نقش بسزایی در  قوام اقتصاد کشور ایفاء می‌کنند، افزود: به طور قطع، بخش قابل توجهی از اشتغالزایی و توسعه فرصت‌های شغلی به مدد فعالیت صنوف انجام می‌پذیرد و حفظ منافع اصناف و فعالان صنفی نیز، ضرورتی است که نباید نادیده انگاشته شود.

نصیری با اشاره به اینکه نوسان نرخ ارز می‌تواند بر بازار لوازم خانگی فلزی تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: بیشتر قطعات مواد اولیه در این صنعت، داخلی است، اما در بعضی قطعات، مجبوریم از کشور‌های دیگر این قطعات را وارد کنیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه ابراز امیدواری کرد که همکاری مسئولان ذی‌ربط می‌تواند در جهت بهبود شرایط این صنعت تاثیرگذار باشد.

نصیری در پایان به یکی از ستون های مهم در تحقق شعا ر رونق تولید در بازار اشاره کرد و گفت: صنف لوازم خانگی برنامه ریزی‌های مناسبی در جهت تحقق این شعار تا پایان سال  انجام خواهد داد تا بتواند در عملیاتی شدن این چراغ راه موفق باشد.

پاسخی بگذارید