سیدحسین دکمه چی رئیس اتحادیه خرازی فروشان و وابسته تهران
تاریخ: 9:10 :: 2019/08/21
کاهش ۱۵ درصدی نرخ کالای خرازی/ ممنوعیت ورود برخی کالاها، قاچاق را به دنبال داشته است

رئیس اتحادیه خرازی فروشان و وابسته تهران از کاهش ۱۵ درصدی نرخ کالاهای خرازی به دلیل رکود اقتصادی خبر داد و گفت: در کنار رکود کسب و کار متاسفانه موازی کاری برخی مراکز موجب کسادی بیشتر برای اعضای این صنف شده است. سیدحسین دکمه چی رئیس اتحادیه صنف خرازی و وابسته اظهارکرد: در حال حاضر […]

سیدحسین دکمه چی رئیس اتحادیه صنف خرازی و وابسته اظهارکرد: در حال حاضر عمده‎ترین مشکل اتحادیه قاچاق کالاست، ضمن اینکه فروش لوازم آرایشی، بهداشتی و اسباب بازی در برخی از داروخانه ها و سوپر مارکت ها به صورت غیر استاندارد نیز انجام می‌شود و به نوعی موازی کاری با صنف خرازی نیز از دیگر مشکلات اتحادیه است.

وی با اشاره به اینکه ممنوعیت واردات برخی از کالاهای صنف خرازی باعث شده تا برای جبران کسری بازار کالاها از طریق قاچاق واردات شود، افزود: در برخی از کالاهای صنف خرازی (سوزن، سنجاق، لوازم آرایشی) تولید داخلی نداریم و زمانی که واردات این کالاها نیز ممنوع شود به ناچار کالای قاچاق جایگزین می‌گردد.
وی تصریح کرد: رکود بازار و کاهش تولید باعث شده تا قیمت ها ۱۵ درصد افت داشته باشند.
دکمه چی در خصوص لوازم خرازی اظهار کرد: اتحادیه خرازی دارای ۱۲۴۰ رسته صنفی است که انواع وسایل خرازی تا انواع لوازم آرایشی و بهداشتی و عطریات، شال و روسری، لباس زیرمردانه، زنانه و بچه‎گانه، انواع تریکو و البسه بافتنی کاموا، چتر، زیورآلات، بدلیجات زینتی، پتو و حوله، اسباب بازی و لوازم بهداشتی کودک را تحت پوشش قرار می دهد که در برخی از محصولات مانند زیپ و انواع دکمه تولید داخلی داریم اما در برخی از کالاها مانند سوزن و سنجاق تولید داخلی نداریم.
وی در خصوص فروش اسباب بازی گفت: به دلیل اینکه واردات اسباب بازی ممنوعیت ندارد این مساله باعث شده تا ورود اسباب بازی غیراستاندارد کمتر شود و با تشکیل شورای عالی اسباب بازی قیمت و کیفیت اسباب بازی ها کنترل و مورد بررسی قرار می گیرد.

پاسخی بگذارید