سید علی اصغر بهبهانی رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان کالای کشباف، جوراب، کاموا
تاریخ: ۱۴:۰۴ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
کمبود مواد اولیه داریم/ خسارت تولیدکننده از حباب قیمت نخ در بازار

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان کالای کشباف، جوراب، کاموا اظهار داشت: با توجه به نیاز بازار برای تولید کالای کشباف، سالانه بنا به آمار  اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت بالغ بر ۳۰۰ تن کمبود مواد اولیه داریم. سیدعلی اصغر بهبهانی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف، جوراب، کاموا گفت:  از آنجا که […]

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان کالای کشباف، جوراب، کاموا اظهار داشت: با توجه به نیاز بازار برای تولید کالای کشباف، سالانه بنا به آمار  اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت بالغ بر ۳۰۰ تن کمبود مواد اولیه داریم.

سیدعلی اصغر بهبهانی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف، جوراب، کاموا گفت:  از آنجا که در صنایع بالا دستی ۴۵۰ کارخانه تولید نخ کشور  ۴۵۰ هزار تن ظرفیت تولید دارد و صنایع پایین دستی که نخ را به پوشاک تبدیل می کند بین ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار تن ظرفیت تولید وجود دارد با کمبود مواد اولیه روبه رو هستیم.

بهبهانی در ادامه گفت: قیمت ها نسبت به بازار حباب دارد به طور مثال اگر نخ کیلویی ۳۰ هزار تومان قیمت دارد در بازار ۴۰ هزار تومان به فروش می رسد و تولیدکننده از این حباب خسارت زیادی می بیند.

بهبهانی با اشاره به نیاز مبرم به پنبه بیان داشت: قبل از انقلاب، سالانه نه تنها پنبه مورد نیاز خود را تولید می‎کردیم؛ بلکه مازاد بر آن نیز به بازارهای خارج از کشور صادر می شد؛ اما پس از انقلاب بنا به تشخیص مسئولان وقت کلیه زمینهای کشت پنبه به کشت دیگر محصولات استراتژیک در کشور تبدیل شد؛ لذا در این زمینه با مشکلات زیادی روبه رو شدیم.

وی افزود: در آن برهه کلیه زمین های فیلستان در ورامین به کشت پنبه اختصاص داشت و یا در استان گلستان در شهرهایی نظیر گرگان بسیاری از کشاورزان به کشت پنبه مشغول بودند حال آنکه اکنون از کشورهای هند، تاجیکستان، ازبکستان و … واردات پنبه داریم.

پاسخی بگذارید