محمد هادی کمالیان رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت تهران
تاریخ: ۹:۴۷ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
به بسیاری از کشورها صادرات فرش داریم/با مدیریت و بازاریابی بهتر می توانیم صادارت را افزایش دهیم

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت تهران با اشاره به پتانسیل صادراتی فرش ماشینی گفت: با افتخار اعلام می دارم ایران به کشور های اروپایی، چین، عراق و افغانستان صادرات فرش ماشینی دارد و با مدیریت و بازاریابی بهتر می توانیم به بسیاری از دیگر کشورها نیز صادرات داشته باشیم. محمد هادی کمالیان […]

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت تهران با اشاره به پتانسیل صادراتی فرش ماشینی گفت: با افتخار اعلام می دارم ایران به کشور های اروپایی، چین، عراق و افغانستان صادرات فرش ماشینی دارد و با مدیریت و بازاریابی بهتر می توانیم به بسیاری از دیگر کشورها نیز صادرات داشته باشیم.

محمد هادی کمالیان رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت تهران افزود: آنچه که امروزه بسیار اهمیت دارد قانونمند شدن واحدهای صنفی در حیطه فروشگاههای تک محصولی است، این فروشگاهها باید زیر نظر اتحادیه مبادرت به دریافت پروانه کسب و مجوز فعالیت  کنند. در حال حاضر تعداد شکایتهایی که از جانب مردم به اتحادیه می شود در خصوص همین فروشگاههاست که پروانه کسب نیز ندارند، البته مردم نیز باید هوشیار باشند و قبل از خرید استعلامات لازم را در خصوص آن واحد بنمایند تا دچار خسران و زیان نشوند.

وی با بیان اینکه فرش ماشینی زینت‎بخش هر خانه‎ای است، اظهار داشت: این کالای زیبا و ارزشمند با کمترین هزینه تهیه می شود، مردم ایران به فرش علاقمندی خاصی دارند و اولین وسیله ای که برای هر جهیزیه ای تهیه می شود فرش است و از آنجا که فرش ماشینی به نسبت دیگر کالاهای موجود در کشور از قیمت بسیار پایین تری برخوردار بوده و گاهاً سالهای بسیاری یک خانه را زینت بخشیده و مورد استفاده قرار می گیرد مورد توجه خانواده ها می باشد.

کمالیان ادامه داد: این در حالی است که اکنون با شرایط اقتصادی حاکم و گرانی کالاها، فرش ماشینی با قابلیت های بسیار خوب از جمله تنوع رنگ و نقشه می تواند سلیقه هر فردی در هر سن و جنسیتی را فراهم سازد، بگونه ای که افراد با نیت خرید وارد هر واحد صنفی با پروانه کسب شوند حتماً به آنچه مورد علاقه و نظرشان با هر مبلغی که اختصاص داده باشند می رسند و هرگز دست خالی بیرون نخواهند رفت چه آنکه مشتری مزد دست خرید از واحد صنفی معتبر و صاحب پروانه کسب را با اطمینان از خریدش همانجا خواهد گرفت.

او تاکید کرد: سالهاست که تمامی تلاش اتحادیه نیز در همین جهت ادامه دارد و مردم فهمیم می دانند که اگر از واحدهای با پروانه و مورد تایید اتحادیه خرید کنند می توانند در صورت نارضایتی به اتحادیه مراجعه و اعتراضشان را ثبت  و پی گیری کنند.

وی در ارتباط با اتحادیه متبوع خود نیز گفت: این اتحادیه ۷۰۰ عضو با پروانه کسب و حدوداً ۱۶۰ واحد بدون پروانه دارد،  عمده تولیدات فرش ماشینی در شهرهای کاشان-اصفهان- مشهد و… با بافت های ۵۰۰ شانه با تراکم ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ و ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۲۱۰۰ تا ۲۵۵۰ و ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ بافته می شود و بزرگترین اقبال فرش ماشینی که در سالهای اخیر روبه رو شده است تنوع  در متراژهای گوناگون است به طوریکه هر فردی می‎تواند کل  محیط خانه را با فرش ماشینی ۲۴ متری ۱۲ متری ۶ متری ۴ متری کناره و حتی پادری  با یک نقشه، طرح و رنگی که انتخاب کرده یکسان و یک مدل  مفروش و چشم هر بیننده ای را درلحظه ورود به خانه خیره نماید. این اقبال توانسته مشتریان زیادی را به خود جلب نماید که می توانند سالیان سال تنها با یک بار خرید خانه ای زیبا و مخملی داشته باشند.

 

پاسخی بگذارید