محمدعلی قنبری، رئیس اتحادیه شیشه و آینه
تاریخ: ۸:۳۵ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
شیشه ایران به کشور‌های اروپایی صادر می‌شود/ فعالیت یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی شیشه در تهران

 رئیس اتحادیه شیشه و آینه تهران گفت: شیشه به کشور‌هایی همچون حوزه خلیج فارس، عراق، افغانستان، آسیای میانه و حتی اروپا نیز صادر می‌شود. محمدعلی قنبری، رئیس اتحادیه شیشه و آینه تهران در گفت‎و‎گو با فصل اقتصاد با بیان اینکه وضع بازار شیشه جام در کشور مناسب است، گفت: هم اکنون کارخانجات شیشه ظرفیت تولید […]

 رئیس اتحادیه شیشه و آینه تهران گفت: شیشه به کشور‌هایی همچون حوزه خلیج فارس، عراق، افغانستان، آسیای میانه و حتی اروپا نیز صادر می‌شود.
محمدعلی قنبری، رئیس اتحادیه شیشه و آینه تهران در گفت‎و‎گو با فصل اقتصاد با بیان اینکه وضع بازار شیشه جام در کشور مناسب است، گفت: هم اکنون کارخانجات شیشه ظرفیت تولید روزانه ۵۰۰ هزار مترمربع شیشه را دارند.
رئیس اتحادیه شیشه و آینه تهران با اشاره به اینکه ۴۰ درصد صادرات شیشه در این صنف صورت می‌گیرد، اظهار کرد: شیشه به کشور‌هایی همچون حوزه خلیج فارس، عراق، افغانستان، آسیای میانه و حتی اروپا نیز صادر می‌شود.
قنبری با تاکید بر اینکه برای تولید شیشه هیچ مشکلی در تامین مواد اولیه نداریم، تصریح کرد: امیدواریم با حاکم شدن ثبات در بازار ارز و روند کاهشی نرخ دلار و یورو، صنایعی نظیر صنعت شیشه و آینه نیز با طیب خاطر به فعالیت خود ادامه دهند.
رئیس اتحادیه شیشه و آینه تهران با بیان اینکه بازار شیشه و سایر مشتقات آن همچون شیشه دوجداره و ضد گلوله شرایط تولیدی خوبی دارند، اظهار کرد: این صنف همچون سایر کالا‌ها می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد.
وی با اشاره به اینکه مصرف شیشه تنها در حوزه ساختمان سازی خلاصه نمی‌شود، ابراز کرد: تأمین نیاز شیشه قفسه، ایستگاه‌های اتوبوس و … باعث افزایش اهمیت و رشد تولیدات این صنف شده است.
رئیس اتحادیه شیشه و آینه تهران با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در تهران مشغول به فعالیت اند، افزود: امیدواریم با توجه به سال رونق تولید در تعداد واحدهای تولیدی شیشه و آینه بیشتر شود.
قنبری با تاکید بر اینکه شیشه سازی از نمونه صنایع بسیار توانمند و پویا به شمار می‌رود، بیان کرد: ضرورت تقویت و توسعه صنعت شیشه و آینه پیش از پیش در کشور احساس می‌شود.

پاسخی بگذارید