در راستای هماهنگی و تعامل بیشتر
تاریخ: ۱۰:۳۵ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
هئیت مدیره اتحادیه چلوکبابی و چلوخورش با نائب رئیس اول اتاق اصناف تهران دیدار کردند

 هئیت مدیره اتحادیه صنف چلوکبابی و چلوخورش در راستای بحث و تبادل نظر در خصوص برخی مسائل داخلی و صنفی با ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران دیدار و به گفت‎و‎گو نشستند. در این دیدار که رئیس اتحادیه کبابی و حلیم و نماینده اماکن در اتاق نیز حضور داشتند ابتدا اعضای هئیت مدیره […]

 هئیت مدیره اتحادیه صنف چلوکبابی و چلوخورش در راستای بحث و تبادل نظر در خصوص برخی مسائل داخلی و صنفی با ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران دیدار و به گفت‎و‎گو نشستند.

در این دیدار که رئیس اتحادیه کبابی و حلیم و نماینده اماکن در اتاق نیز حضور داشتند ابتدا اعضای هئیت مدیره اتحادیه چلوکباب و چلوخورش به بیان برخی از چالش های موجود صنف متبوع خود و نیز مشکلات ناشی از تداخل صنفی بین این اتحادیه با اتحادیه های رستورنداران، کبابی و حلیم و اغذیه فروشان پرداختند.

در ادامه و پس از استماع سخنان هئیت مدیره اتحادیه، ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران طی سخنانی با تاکید بر انجام کارها در اتحادیه های صنفی به صورت تشکیلاتی گفت: مسائل داخلی تمامی اتحادیه‏ها باید با درایت، شراکت و خردجمعی اعضای هئیت مدیره در چارچوب قانون و ضوابط تعیین شده و با هدف حل و فصل امور مربوط به اعضاء و در حقیقت مردم انجام گیرد.

درستی تاکید کرد: در انجام امور مربوط به اتحادیه ها هیچ فردی حق ندارد وقفه‎ای ایجاد کند؛ لذا آنجا که امور از دست اعضای هئیت مدیره خارج گردد مسلما اتاق اصناف در چارچوب قانون اجازه نمی دهد کار مردم زمین بماند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران با تاکید بر وفاق و تعامل اتحادیه های همگن در انجام کارهای مربوطه گفت: برای حل و فصل موضوع تداخل صنفی بین اتحادیه های رستورانداران، چلوکبابی و چلوخورش، اغذیه فروشان و کبابی و حلیم که موجب بروز برخی چالش ها شده است در اسرع وقت اقدام خواهیم کرد تا این چالش برای همیشه رفع شده و افراد از بلاتکلیفی رها شوند.

پاسخی بگذارید