ابراهیم درستی نماینده اصناف کشور در امور مالیاتی و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران
تاریخ: ۱۶:۴۳ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
باید جلوی فرارهای مالیاتی را گرفت/تمام فشار دریافت مالیات نباید بر دوش اصناف باشد/در ازای پرداخت مالیات خدمات ارائه شود/برگه های قطعی مالیات اصناف تا پایان شهریور صادر میگردد

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور گفت: برگه قطعی مالیات تعداد کثیری از اصناف از سوی سازمان امور مالیاتی هنوز صادر نشده است و سازمان امور مالیاتی قول مساعدت تا پایان شهریور ماه را دادند. به گزارش خبرنگار اتاق اصناف تهران ابراهیم درستی در نشست مشترک اتاق اصناف ایران و تهران با مسئولان سازمان امورمالیاتی […]

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور گفت: برگه قطعی مالیات تعداد کثیری از اصناف از سوی سازمان امور مالیاتی هنوز صادر نشده است و سازمان امور مالیاتی قول مساعدت تا پایان شهریور ماه را دادند.

به گزارش خبرنگار اتاق اصناف تهران ابراهیم درستی در نشست مشترک اتاق اصناف ایران و تهران با مسئولان سازمان امورمالیاتی که با حضور پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی، جنتی معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف ایران و تهران برگزار شده بود، گفت: اصناف با پرداخت مالیات مشکلی ندارند و قبول داریم که اداره کشور بر اساس دریافت مالیات است و باید مانند تمام دنیا مالیات را پرداخت کرد اما لازم است تا بر اساس پرداخت مالیات خدماتی نیز ارائه داده شود.

نماینده اصناف کشور در امور مالیاتی تصریح کرد: تمامی فشار دریافت مالیات نباید بر محوریت اصناف باشد و ضرورت دارد تا سازمان امور مالیاتی در این راستا تمرکز بیشتری برای دریافت مالیات از شرکت هایی که فرار مالیاتی دارند، داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران اظهار کرد: در سالهای اخیر به دلیل رکود حاکم بر بازارکشور توان اصناف برای پرداخت مالیات گرفته شده و لازم است تا سازمان امور مالیاتی اعتماد بیشتری به اصناف داشته باشد و برای تعیین مالیات شرایط رکود در نظر بگیرند.

درستی تصریح کرد: در بحث ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم درخواست داریم تا سازمان امور مالیاتی نهایت همکاری را با اصناف داشته باشد و مواردی را که مشکل ساز هستند اصلاح کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه توافقی که امسال صورت گرفت برای اصناف قابل قبول بود، اظهار کرد: هنوز برگه قطعی برخی از مودیان مالیاتی داده نشده و لازم تا زودتر این برگه های قطعی به واحدهای صنفی ارائه شود.

پاسخی بگذارید