حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد
تاریخ: ۱۴:۲۴ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
تضعیف اصناف به نفع هیچکس نیست/اصناف نیازمند برنامه ای قوی برای آینده ای روشن

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به ضرورت تغییر در سیستم اجرایی اصناف بیان داشت: با بیش از ۳۵ سال فعالیت در جامعه صنفی با نگاهی عمیق و دلسوزانه معتقدم در تمامی موضوعات نیازمند بازنگری در قوانین، آئین نامه ها و برنامه های اصناف وجود دارد. حمیدرضا رستگار تاکید کرد: باید […]

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به ضرورت تغییر در سیستم اجرایی اصناف بیان داشت: با بیش از ۳۵ سال فعالیت در جامعه صنفی با نگاهی عمیق و دلسوزانه معتقدم در تمامی موضوعات نیازمند بازنگری در قوانین، آئین نامه ها و برنامه های اصناف وجود دارد.

حمیدرضا رستگار تاکید کرد: باید بانک اطلاعاتی قوی داشته باشیم، شرکتهایی که در حوزه اقتصادی فعالیت می کنند و توزیع دارند بایستی از اتحادیه های مربوطه مجوز لازم را دریافت دارند. نقش ما به عنوان توزیع‎کننده و تولید کننده در کشور به چه شکلی خواهد بود؟

رستگار در ادامه افزود: متاسفانه سیستم‌های اداری و ارگانهایی که با اصناف سروکار دارند با عملکرد خود روز به روز موجبات تضعیف اصناف را فراهم می کنند. در حالی که اتحادیه های صنفی با ارگانها همکاری می کنند اما به جای حمایت، منکوب می شوند که نمونه بارز آن سازمان امور مالیاتی است.

رستگار با تاکید بر اینکه اصناف نیازمند برنامه ای قوی برای آینده ای روشن است گفت: در این راستا باید تمامی تلاشمان در سه محور استوار باشد۱- تغییر سیستم اصناف از سنتی به سمت مدرنیته ، سیستم سنتی کاملاً از بین رفته و باید براساس روز برنامه داشته باشیم ادبیاتمان از نوع تمنایی خارج شود، اصناف قدرتمند است باید با اعتماد به قدرت خود برنامه ریزی و از خرد جمعی استفاده نماید۲- مدیریت؛ رسیدن به نقطه نظرات مشترک و اتحاد در عمل موضوع بسیار حیاتی و مهمی است، ایجاد قوانینی به نفع اصناف در مجلس، تشکیل گروههای کارشناسی خبره در همه امور تا پیگیر قوانین و تبصره ها درمجلس باشند۳- برنامه ریزی؛ برنامه ریزی اصولی و چشم انداز خوب برای آینده ای روشن ابزار اصلی در کار است، متحول شدن در مدت زمانی مشخص می تواند امیدوارکننده باشد. قطاری که ریل آن را درست می سازیم می تواند مسافرانش را سالم به سر منزل مقصود برساند.

وی با اظهار تاسف از شرایط فعلی بیان داشت: متاسفانه آنچه که اکنون مشاهده می شود، برنامه‎ریزی برای تضعیف اصناف و انحلال اتحادیه‎هاست، پس اگر از تمامی موضوعات مربوط به اصناف آمار دقیقی داشته باشیم می توانیم به برنامه ریزی اصولی امیدوار باشیم و متعاقب آن، همه جا از اصناف دفاع کنیم.

پاسخی بگذارید