با حضور رئیس و اعضای هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران
تاریخ: ۱۲:۲۰ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
جلسه کمیسیون حل اختلاف و تشخیص تشکیل شد

جلسه کمیسیون حل اختلاف و تشخیص اتاق اصناف تهران با حضور قاسم نوده‎فراهانی رئیس، ابراهیم درستی نایب رئیس اول، علی فاضلی عضو هئیت رئیسه این اتاق و اعضای کمیسیون مذکور امروز شنبه ۲۵ خرداد برگزار شد. در این جلسه قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق در سخنانی با تاکید بر اهمیت عملکرد کمیسیون حل اختلاف و […]

جلسه کمیسیون حل اختلاف و تشخیص اتاق اصناف تهران با حضور قاسم نوده‎فراهانی رئیس، ابراهیم درستی نایب رئیس اول، علی فاضلی عضو هئیت رئیسه این اتاق و اعضای کمیسیون مذکور امروز شنبه ۲۵ خرداد برگزار شد.
در این جلسه قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق در سخنانی با تاکید بر اهمیت عملکرد کمیسیون حل اختلاف و تشخیص گفت: از آنجا که رسته های شغلی در این کمیسیون، کارشناسی و مورد بررسی قرار گرفته و پس از حصول نتیجه، برای تصویب نهایی و رای گیری به اجلاس فرستاده می شود؛ لذا نحوء عملکرد و تصمیمات متخذه اعضای آن بسیار مهم و تاثیرگذار در امور اتحادیه های مختلف می باشد.

نوده فراهانی افزود: در راستای انجام هر چه بهتر امور در این کمیسیون و جلوگیری از هرگونه اجحاف باید به هنگام بررسی رسته ها، تمام افراد ذی‎نفع در جلسات دعوت و نظرات آنها لحاظ شود در واقع باید کار به صورت جامع و کامل کارشناسی و تصمیمات تخصصی گرفته شود تا از بروز هرگونه تنش و اجحاف حقی جلوگیری گردد.

رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه بررسی و کارشناسی ها باید بر اساس مستندات و مدارک کامل انجام گیرد افزود: باید تمام دعوت‎نامه ها به صورت کتبی و با اخذ امضای رئیس اتحادیه موردنظر ارسال و حضور فردی غیر از ریاست اتحادیه نیز بایستی با معرفی و امضای او  صورت گیرد.

فراهانی تصریح کرد: مسلما همه این فرایند در راستای دستیابی به نتیجه اصولی، درست و برای اخذ تصمیمی درست برای عملکرد بهتر اتاق، اتحادیه های صنفی و در نهایت همه واحدهای صنفی است.

در ادامه ابراهیم درستی نایب رئیس اتاق اصناف تهران نیز گفت: هیچ کدام از کمیسیون ها قائم به فرد نمی باشد و همه اعضاء با همفکری و انسجام بایستی به صورت تخصصی و کارشناسانه امور مربوطه را بررسی و در نهایت خروجی کامل و جامعی را ارایه دهند.

درستی تاکید کرد: تنها در این صورت است که ماحصل کار کمیسیون‎ها می تواند برای ارتقای وضعیت اصناف کاربرد داشته باشد و بستر را برای انجام بهینه امور فراهم سازد.

در ادامه پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد در جلسات بعدی با توجه به تغییرات انجام یافته در ترکیب اعضای کمیسیون، نسبت به انتخاب هئیت رئیسه جدید اقدام گردد.

کمیسیون حل اختلاف و تشخیص به منظور بررسی اختلافات صنفی فی مابین افراد و اتحادیه های صنفی و موضوع تبصره (۳)بند”ط” ماده(۳۰) قانون، راهنمایی صنوف و اتحادیه ها، بررسی ضوابط داخلی اتحادیه ها، تشکیل، تقسیم و یا ادغام اتحادیه ها، نوع و خدمات و درجه بندی واحدهای صنفی موضوع بندهای “الف”،”ج”و”ی”ماده (۳۷ )قانون، تشکیل می شود.

بررسی عناوین، نام و رسته های اتحادیه از جمله مواردی است که بیش از همه در این کمیسیون مورد رسیدگی قرار می گیرد، پس از ادغام مجامع و تشکیل اتاق اصناف تهران، مشکلات بسیاری به جهت همگن بودن اتحادیه ها و قرار داشتن تعدادی از رسته ها در چند اتحادیه  ایجاد شد که این شرایط موجب اختلافات و سردرگمی افراد گردید بر این اساس برقراری صلح و سازش در اتحادیه ها اولویت اول کمیسیون حل اختلاف و تشخیص است.

پاسخی بگذارید