جلیل غفاری‌رهبر رئیس اتحادیه صنف صحاف تهران
تاریخ: ۱۰:۵۵ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
تلاشمان صرفاً برای جلوگیری از افزایش قیمت دفتر مشق در سال تحصیلی پیش رو بود

 رئیس اتحادیه صنف صحاف تهران گفت: ابتدای سال ۹۸ با توجه به التهابات بازار کاغذ و افزایش چشمگیر و روز به روز آن نامه‌ای را خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردیم که صرفاً برای جلوگیری از افزایش قیمت دفتر مشق در سال تحصیلی پیش رو بود که متأسفانه تلاش‌هایمان با بن‌بست روبه […]

 رئیس اتحادیه صنف صحاف تهران گفت: ابتدای سال ۹۸ با توجه به التهابات بازار کاغذ و افزایش چشمگیر و روز به روز آن نامه‌ای را خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردیم که صرفاً برای جلوگیری از افزایش قیمت دفتر مشق در سال تحصیلی پیش رو بود که متأسفانه تلاش‌هایمان با بن‌بست روبه رو شد.

جلیل غفاری‌رهبر در ارتباط با نتیجه‌ی نامه‌نگاری اتحادیه صحاف با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نتیجه‌ی نامه‌نگاری اتحادیه صحاف با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این مبنا بود که کاغذ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صرفاً به‌منظور مصرف در حوزه کتاب و مطبوعات است و به دفترسازان تعلق نمی‌گیرد.

او توضیح داد: ابتدای سال ۹۸ با توجه به التهابات بازار کاغذ و افزایش چشمگیر و روز به روز آن نامه‌ای را خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردیم و خواستار تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت دفتر مشق در سال تحصیلی آتی ۹۹-۹۸  را نمودیم و برای رسیدن به این مهم راهکاری را پیشنهاد کردیم. درخواست ما این بود که سهمیه‌ای از کاغذ واردکنندگان، تحت نظارت کارگروه کاغذ و مقوا به اعضای اتحادیه صنف صحاف اختصاص داده شود.

وی افزود: علاوه بر آن از آن مقام مسئول خواستیم تا با عنایت به اینکه تخصیص منابع ارزی و نوع ارز واردات کاغذ در اختیار کارگروه کاغذ و زیر مجموعه آن وزارتخانه است، عوامل شایسته در خصوص اختصاص ارز دولتی در جهت واردات کاغذ مخصوص تولید دفاتر را مبذول فرمایند اما متأسفانه با این طرح موافقت نشد. این وزارتخانه در جواب ما توضیح داد که کاغذ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صرفاً به‌منظور مصرف در حوزه کتاب و مطبوعات است.

غفاری‌رهبر تصریح کرد: ما این درخواست را صرفاً برای جلوگیری از افزایش قیمت دفتر مشق در سال تحصیلی پیش رو انجام دادیم که متأسفانه تلاش‌هایمان با بن‌بست روبرو شد. با شرایط فعلی تولید دفتر دانش‌آموزان در وضعیتی اسفناک قرار دارد و کاغذ آن باقیمت آزاد از سطح بازار تهیه می‌شود و با ادامه‌ی این روند باید گفت که در آینده‌ی نزدیک با گرانی و کمبود در این حوزه مواجه شده و عملاً تهیه‌ی دفاتر مشق برای اقشار کم‌درآمد و دهک‌های پایین جامعه به یک معضل تبدیل خواهد شد.

پاسخی بگذارید