محمد علی قنبری رئیس اتحادیه صنف شیشه و آینه
تاریخ: ۱۲:۲۱ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
دولت دست از بروکراسی های اداری برای تولید کنندگان بردارد

رئیس اتحادیه صنف شیشه و آینه با بیان اینکه که کل ماجرای تولید و تلاش را نباید وابسته به جریان تحریم دانست گفت:  ناملایمات پس از تحریم بسیار است؛ اما کل ماجرای تولید و تلاش را نباید وابسته به این جریان دانست، تولیدکنندگان با درایت و بکارگیری علم و فن روز و دانش آموخته خود […]

رئیس اتحادیه صنف شیشه و آینه با بیان اینکه که کل ماجرای تولید و تلاش را نباید وابسته به جریان تحریم دانست گفت:  ناملایمات پس از تحریم بسیار است؛ اما کل ماجرای تولید و تلاش را نباید وابسته به این جریان دانست، تولیدکنندگان با درایت و بکارگیری علم و فن روز و دانش آموخته خود در کنار همراهی دولت می توانند به تولید ادامه دهند؛ اما تاکید می کنم، دولت دست از بورروکراسی های اداری برای تولیدکنندگان بردارد و مسیر را از مشکلات خالی و هموار کند.

محمدعلی قنبری تاکید کرد: تولیدکنندگان کمی نداریم که دل به تولید دارند و خواهان خدمت به کشور هستند؛ اما قوانین دست و پا گیر در سازمان ها و وزارت خانه ها، انگیزه تولید کننده را از بین می برد و مسیر را بر آنها می بندد.

وی در رابطه با  میزان تولید شیشه در ایران  گفت: کارخانجات تولیدی شیشه جام در کشور به میزان بالایی تولیدات دارند بطوریکه نه تنها مصارف داخلی را تامین می کند؛ بلکه به بسیاری از کشورهای جهان صادرات شیشه داریم.

قنبری با بیان اینکه به کشورهای آسیای میانه- حوزه خلیج فارس- اروپا- افغانستان و …  صادرات داریم ادامه داد: انواع شیشه های صادراتی عبارتند از رفلکس، دوجداره، ضد گلوله، خم  که ۱۰ کارخانه با تولید روزانه ۵۰۰ هزار متر مربع مشغول فعالیت هستند، لذا به حد خودکفایی در این حوزه رسیده ایم که این موضوع خود بیانگر اعتماد به نیروهای متخصص و دلسوز در کشور  است.

رئیس اتحادیه صنف شیشه و آینه در ادامه افزود: شیشه هایی با نام سان، انرژی تولید می شوند که مانع عبور حرارت چه از داخل به خارج و چه از خارج به داخل می شوند. آخرین پدیده صنعت شیشه در دنیا به نام فلوت است که در ایران تولید می شود و ۹ کارخانه از این دست در کشور در حال فعالیت می باشد، در تولید شیشه ۹۹ درصد مواد در داخل است و هیچ گونه وابستگی به خارج برای تهیه مواد نداریم، کوره های شیشه پزی پس از روشن شدن بطور مرتب باید ۱۹ سال روشن بماند ودر صورت خاموش شدن بکلی تمام آنچه درون مخزن ذوب قراردارد منجمد و یک تکه خواهد شد که شعاع بزرگی از مواد را تشکیل می دهد.

وی با اشاره به سابقه ۴۰ سال فعالیت با عنوان رئیس اتحادیه در صنف شیشه و آینه تهران گفت: اتحادیه از سال ۱۳۴۲ تاسیس و اولین رئیس اتحادیه مرحوم منصور یاسینی بود که از نام آوران تاسیس اتاق اصناف قبل از انقلاب بود، در حال حاضر اتحادیه دارای ۸۰۰ عضو با پروانه در تهران و همچنین  رسته های شیشه- آینه – شیشه دوجداره- شیشه اتومبیل و لمینت می باشد.

 

پاسخی بگذارید