حسن افخمی علیشاه رئیس اتحادیه صنف نبات، آبنبات و قندریز
تاریخ: ۱۱:۵۰ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
با وجود تداخل صنفی در همه صنوف می توان با تعامل از اختلافات جلوگیری کرد

رئیس اتحادیه صنف نبات، آبنبات و قندریز، تداخل صنفی را یکی از معضلات صنوف مختلف برشمرد و گفت: در همه صنوف تداخل صنفی وجود دارد و اصناف با این معضل روبه‎رو هستند؛ اما با تعامل می توان از ایجاد برخی اختلافات جلوگیری کرد. حسن افخمی علیشاه با اشاره به نبود موجودی مواد اولیه جهت تولید […]

رئیس اتحادیه صنف نبات، آبنبات و قندریز، تداخل صنفی را یکی از معضلات صنوف مختلف برشمرد و گفت: در همه صنوف تداخل صنفی وجود دارد و اصناف با این معضل روبه‎رو هستند؛ اما با تعامل می توان از ایجاد برخی اختلافات جلوگیری کرد.

حسن افخمی علیشاه با اشاره به نبود موجودی مواد اولیه جهت تولید اظهار داشت: تولیدکنندگان عمری سرمایه‏های معنوی و مادی خود را در راه تولید و خدمت به کشور هزینه کرده و همه این سال‎ها جز ایجاد استقلال برای کشور انگیزه دیگری نداشته‎اند؛ اما در صورت عدم تامین مواد اولیه که پایه تولید است و برای هر کالایی متفاوت خواهد بود، چگونه به تولید ادامه بدهند؟

وی همچنین در ارتباط با مسئله مالیات تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی، برآورد اخذ مالیات را باید از درآمد انجام دهد؛ نه آنکه هر ساله با محاسبات خود از اصناف مالیات بی حد و حصر بگیرد، کاسبی که در طول سال درآمد مناسبی نداشته و در برخی مواقع توان گذراندن و خرج یومیه خود را ندارد، چگونه می تواند از عهده مالیات‏های گزاف این سازمان برآید؟

افخمی تصریح کرد: این رفتارها موجب ورشکستگی و خارج شدن فعالان صنفی از صنوف و در نهایت ریزش اعضاء می گردد، مسئولان بایستی در پی درمان این مشکلات باشند؛ چرا که اصناف قطعاً در اقتصاد نقش موثری دارند و اگر مشکلاتشان حل نشود و از کسب و کار گریزان شوند، به نفع سازمان امور مالیاتی نخواهد بود.

وی در ادامه در ارتباط با فعالیت اتحادیه گفت: از سال ۱۳۲۸ اتحادیه تشکیل و ابراهیم ملک محمدی آقاخان اولین رئیس آن بود و اینجانب پنج دوره متوالی است که ریاست اتحادیه را برعهده دارم.

رئیس اتحادیه صنف نبات، آبنبات و قندریز افزود: اتحادیه دارای رسته هایی شامل فروشندگی نبات و آبنبات-فرشندگی و تولید کننده نبات و آبنبات- تولید کننده قندریز- دفتر کار می باشد.

پاسخی بگذارید