علی توسطی رئیس اتحادیه ماشین آلات کشاورزی و صنعتی تهران
تاریخ: ۱۳:۱۵ :: ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
تولید تنها راه نجات اقتصاد ایران است

رئیس اتحادیه ماشین آلات کشاورزی، صنعتی و ساختمانی تهران با تا تاکید بر حمایت از تولید گفت: تولید تنها راه نجات اقتصاد ایران است که باید حمایت بیشتری از تولید داخلی صورت بگیرد. علی توسطی افزود: برای پویا شدن اقتصاد ایران باید حمایت بیشتری از تولید داخلی داشته باشیم و در بحث واردات، وارد کردن […]

رئیس اتحادیه ماشین آلات کشاورزی، صنعتی و ساختمانی تهران با تا تاکید بر حمایت از تولید گفت: تولید تنها راه نجات اقتصاد ایران است که باید حمایت بیشتری از تولید داخلی صورت بگیرد.
علی توسطی افزود: برای پویا شدن اقتصاد ایران باید حمایت بیشتری از تولید داخلی داشته باشیم و در بحث واردات، وارد کردن کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می شود اشتباه مطلق است که تنها باعث هدر رفتن منایع ارزی کشور می‌شود؛ لذا باید واردات بیشتر بر ورود مواداولیه تولید و ماشین آلات صنعتی متمرکز شود.
وی تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال، باید تمامی شاخص ها را در نظر بگیریم و نقاط قوت و ضعف بخش تولید شناسایی و از فرصت ها استفاده شود.
توسطی اظهار کرد: در حوزه ماشین آلات صنعتی، کشاورزی و ساختمانی عرضه و تقاضا کم شده و در تولید مواد اولیه مشکلاتی را ایجاد کرده که تلاش کرده ایم تا خللی در این حوزه به وجود نیاید.
رئیس اتحادیه ماشین آلات کشاورزی، صنعتی و ساختمانی تهران افزود: به هر میزان که گردش اطلاعات و شفافیت ها بیشتر گردد ضریب خطاها کمتر شده و شرایط برنامه ریزی سهل ترمی‌ شود؛ لذا بهتر است برای برنامه ریزی دقیق تر در حوزه تولید، عرضه و تقاضا اطلاعات و دادها به صورت پایلوت در اختیار اتاق اصناف قرار بگیرد تا بتوانیم به صورت گروهی برای بررسی و برنامه ریزی مشارکت داشته باشیم.
وی تاکید کرد: برای بهبود شرایط اتاق های اصناف باید قوانینی که متضمن سود جامعه اصناف باشد و شرایط کسب و کار را تقویت و تسهیل می‌کند در نظر گرفته شود.

پاسخی بگذارید