حسین محمدی رئیس اتحادیه صنف کبابی، حلیم و پزندگان غذاهای سنتی
تاریخ: ۱۰:۰۷ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
وجود پنبه در حلیم دروغ است

در روزهای اخیر برخی شنیده‌ها حکایت از آن داشت که در مواردی در حلیم، پنبه پیدا شده و برخی فروشندگان به جای گوشت، پنبه در حلیم می‌ریزند که در این رابطه  رئیس اتحادیه صنف کبابی، حلیم و پزندگان غذاهای سنتی تهران با قاطعیت این موضوع را رد کرد و گفت: چنین اخباری دروغ بزرگ و […]

در روزهای اخیر برخی شنیده‌ها حکایت از آن داشت که در مواردی در حلیم، پنبه پیدا شده و برخی فروشندگان به جای گوشت، پنبه در حلیم می‌ریزند که در این رابطه  رئیس اتحادیه صنف کبابی، حلیم و پزندگان غذاهای سنتی تهران با قاطعیت این موضوع را رد کرد و گفت: چنین اخباری دروغ بزرگ و خنده‌داری است.

حسین محمدی در این خصوص افزود: هر شخص معترض به کیفیت حلیم می‌تواند محصول را به آزمایشگاه رجوع دهد و به‌غیر از این موضوع می‌تواند مشکل خود را با اتحادیه در میان بگذارد؛ اما به‌طور قطع اعلام می‌شود که پنبه در حلیم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه گوشت حلیم زمانی که از لعاب و عصاره گندم شسته می‌شود شکلی شبیه الیاف به خود می‌گیرد، خاطرنشان کرد: ذائقه و توجه ایرانی‌ها به گونه‎ایی است که اگر در مواد غذایی همچون حلیم موادی همچون پنبه وجود داشته باشد فرد مصرف‌کننده به لحظه متوجه خواهد شد.

رئیس اتحادیه صنف کبابی، حلیم و پزندگان غذاهای سنتی تهران در رابطه با تداخل صنفی در عرضه آش و حلیم گفت: تداخل صنفی از سال‌های گذشته وجود داشته و بیشترین تداخل با واحدهای ساندویچی به ثبت رسیده که آش و حلیم بی‌کیفیت و غیراستاندارد را با قیمت ارزان از اطراف تهران تهیه و در سطح شهر تهران عرضه می‌کنند.

محمدی تأکید کرد: برای اطلاع و جلوگیری از  ایجاد مشکل برای مصرف‌کنندگان بنر متحدالشکلی با کد عاملیت برای واحدهای مجاز در نظر گرفته شده و فعالیت آن‌ها به‌گونه‌ای است که زیر نظر بهداشت به عرضه آش و حلیم می‌پردازند.

پاسخی بگذارید